Sandomierz. Duży poślizg w rozbudowie biblioteki - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Sandomierz. Duży poślizg w rozbudowie biblioteki

0

O niemal pół roku może opóźnić się oddanie po remoncie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sandomierzu. Wykonawca inwestycji poinformował już o tym władze miasta.

Firma zwróciła się do magistratu z wnioskiem o zgodę na przesunięcie terminu zakończenia rozbudowy siedziby biblioteki przy ulicy Parkowej do kwietnia. – Uzasadniła to dwoma powodami. Pierwszym jest problem z dostępnością materiałów budowlanych, chodzi przede wszystkim o styropian. Natomiast drugim jest zlecenie robót dodatkowych – adaptacji piwnic na potrzeby archiwum urzędu. Zadanie to zostało ujęte w odrębnym kontrakcie – informuje Piotr Wójtowicz, naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Promocji w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu.

Jak wyjaśnił naczelnik, dodatkowe pomieszczenia na ten cel są konieczne, ponieważ w archiwum znajdującym się w budynku urzędu dokumenty się już nie mieszczą.

Magistrat nie ustosunkował się jeszcze do wniosku wykonawcy o prolongowanie terminu oddania inwestycji. Decyzja ma być uzależniona od opinii Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego, który przyznał unijne fundusze na rozbudowę książnicy.

W umowie termin zakończenia zadania został ustalony na 31 października.

Więcej na ten temat w “Tygodniku Nadwiślańskim”.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.