Sandomierz. Prymusi otrzymali stypendia premiera [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Sandomierz. Prymusi otrzymali stypendia premiera [zdjęcia]

0

Dziesięcioro uczniów sandomierskich szkół średnich prowadzonych przez powiat otrzymało stypendia premiera. Dyplomy zostały wręczone im w środę, 15 grudnia w starostwie powiatowym.

W czasie uroczystości Aneta Drypa ze Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty odczytała adresowany do młodych ludzi list gratulacyjny od premiera. Słowa uznania skierował do uczniów również starosta Marcin Piwnik

Jesteście najlepsi z najlepszych. Jesteście naszą dumą. Świat stoi przed wami otworem –mówił starosta do stypendystów.

Marcin Piwnik podziękował za włożony trud rodzicom uczniów i nauczycielom.

Kamil Główka z I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum podkreślił, iż cieszy się, że doceniono jego starania. – Stypendium będzie motywować mnie do dalszej nauki. Łatwiej będzie mi podążać za marzeniami. Uważam, że bardzo ważne jest, aby robić w przyszłości to, co się kocha, ponieważ wtedy można wykonywać pracę perfekcyjnie – powiedział stypendysta.

Kamil dodał, że chciałby studiować filologię angielską

Stypendia otrzymali także: Kamil Drzewiecki z I LO Collegium Gostomianum, Julia Kolera i Mateusz Gawron z II LO imienia Tadeusza Kościuszki, Natalia Juda z LO w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich imienia Komisji Edukacji Narodowej, Emil Poniewierka z Technikum numer 2 w ZSGiH, Mikołaj Płaza z Technikum numer 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego, Kacper Orłowski z Technikum numer 1 w „Ekonomiku”, Rafał Toś z Technikum numer 3 w Zespole Szkół Technicznych i   Ogólnokształcących imienia prof. Zbigniewa Strzeleckiego oraz Natalia Bażant z Technikum numer 3 w tej samej placówce.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów to 3 tysiące złotych. Otrzymują je uczniowie ze średnią ocen na poziomie co najmniej 4,75. Ponadto muszą wykazać się innymi osiągnięciami, na przykład w olimpiadach przedmiotowych.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.