Sandomierz. Wplątany w polityczną awanturę? Burmistrz o nieoficjalnych informacjach na temat zmian w radzie - Tygodnik Nadwiślański

Sandomierz. Wplątany w polityczną awanturę? Burmistrz o nieoficjalnych informacjach na temat zmian w radzie

0

“Mam wrażenie, że to co dziś możemy obserwować, to kolejna próba wplątania mnie w polityczną awanturę” –  tak burmistrz Marcin Marzec mówi o nieoficjalnych informacjach na temat zmian, jakie mają dokonać się w Radzie Miasta i o tym, że miał zaproponować na  stanowisko przewodniczącego szefa klubu Prawa i Sprawiedliwości. Do dziennikarzy zaapelował w wydanym oświadczeniu, by nie tworzyć podziałów.  

O tym, że w sandomierskiej radzie ma dojść do zmiany układu sił oraz zmiany na stanowisku  przewodniczącego pisaliśmy w czwartek.

https://tyna.info.pl/sandomierz-koalicja-pisi-po-krzysztof-szatan-zamiast-wojciecha-czerwca-szykuja-sie-zmiany-w-radzie-miasta/

Tego dnia Marcin Marzec w czwartek nie odbierał telefonu. Do medialnych doniesień odniósł się dopiero w sobotę po południu, w wydanym oświadczeniu. Potwierdził w nim, że zasugerował Wojciechowi Czerwcowi zrzeczenie się pełnionej funkcji. Zaznaczył, że rozmowa z przewodniczącym odbyła się po licznych rozmowach z radnymi. Przypomniał, że dziennikarze i mieszkańcy niejednokrotnie byli świadkami obrad sesji Rady Miasta Sandomierza, które odbiegały od standardów debaty publicznej i nie sprzyjały budowaniu pozytywnego wizerunku miasta.

“Podczas wielu posiedzeń pojawiały się głosy krytyczne wobec przewodniczącego Wojciecha Czerwca. Państwo również te głosy słyszeli. Nigdy nie pozwoliłem sobie na jakąkolwiek ocenę pracy Pana Przewodniczącego. Uważam, że każda osoba na tym stanowisku w Sandomierzu ma bardzo trudne zadanie do wykonania. Obecnie jesteśmy świadkami kolejnej awantury, która w mojej ocenie nikomu nie służy a już na pewno nie Sandomierzowi” – napisał burmistrz.

Marcin Marzec napisał, że radni wszelkie decyzje podejmują “autonomicznie i według własnego uznania”. “Nie zamierzam zawierać żadnej koalicji, o czym miałem okazję przeczytać w Państwa przekazach. Nie zamierzam na siłę dokonywać przewrotu w Radzie Miasta. Przeciwnie, liczę na dobrą współpracę z całą Radą Miasta i z każdym z Radnych z osobna” – zapewnił Marcin Marzec.

Do dziennikarzy zaapelował o nietworzenie podziałów. Przypomniał, że kandydował na stanowisko burmistrza Sandomierza z bezpartyjnego komitetu. “Polityczne gierki zostawiam tym którzy rozpętali kolejną nikomu niepotrzebną wojenkę. Możecie próbować ale nie uda Wam się omamić mieszkańców miasta, którzy chcą przede wszystkim widzieć rozwój Sandomierza a nie bezsensowne utarczki. Mieszkańców nie interesuje kto pełni jakie funkcje. Chcą widzieć korzyści wynikające z tego faktu. Ja o Sandomierz będę walczył “– czytamy w oświadczeniu.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.