Sandomierzanie świętowali 100-lecie PCK

0

SANDOMIERZ. Na jubileuszowy piknik zaprosił sandomierzan i turystów Zarząd Rejonowy  PCK.  Impreza była okazją do przybliżenia działalności organizacji oraz do promowania zdrowego stylu życia.

Piknik odbył się w niedzielę na dziedzińcu zamkowym. Uczestnicy mogli skorzystać z pomiarów ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Amazonki udzielały paniom porad związanych  z profilaktyką raka piersi. Grupa Ratownictwa przygotowała pokaz pierwszej pomocy. Wraz z wolontariuszami PCK swoją działalność promowało także wojsko i placówki edukacyjne.

Popołudnie uatrakcyjniły występy artystyczne. Na scenie zaprezentowała się śpiewająca młodzież z Collegium Gostomianum oraz zespoły ludowe Sędomir i Gorzyczany. Publiczność rozśmieszał kabaret Czwarta Fala. Wieczorem, na finał, zagrał zespół Future Folk.

PCK świadczy pomoc socjalną potrzebującym, głównie  dzieciom i seniorom, prowadzi także szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Ważną częścią działalności jest honorowe krwiodawstwo. W rejonie PCK w Sandomierzu działa 13 klubów HDK. W ubiegłym roku blisko 1200 osób ddało 1398 litrów. To drugi wynik w województwie świętokrzyskim. Grupa Ratownictwa zasłużyła się podczas powodzi, niosąc pomoc i ratunek poszkodowanym.

            10 maja odbyły się w Sandomierzu oficjalne obchody 100-lecia istnienia organizacji. Jej działacze i sympatycy utworzyli na Rynku żywy czerwony krzyż. Otwarta została okolicznościowa plenerowa wystawa. Wręczone zostały medale i odznaczenia.

(mp)

Share.

Comments are closed.