reklama
reklama
Świetna zabawa podczas konnego pikniku w Wydrzy [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Świetna zabawa podczas konnego pikniku w Wydrzy [zdjęcia]

0
1 z 8

W Wydrzy, w gminie Grębów, odbyła się pierwsza edycja Wydrzańskich Spotkań Jeździeckich podczas której rozegrano konkurs ujeżdżania koni. Impreza przyciągnęła miłośników jazdy konnej nawet z odległych rejonów. Patronat medialny sprawował „Tygodnik Nadwiślański”.

Imprezę zorganizował Ośrodek Jeździecki Stajnia Wydrza. Ideą było połączenie zawodów jeździeckich z piknikiem rodzinnym, by spopularyzować jazdę konną jako formę rekreacji ruchowej oraz stworzyć możliwość pierwszych startów w zawodach ujeżdżeniowych początkującym zawodnikom.

 – Miałam pewne obawy jak to wszystko wyjdzie, bo to nasze pierwsze zawody. Jednak frekwencja, tak zawodników, jak i widzów jest świetna i już dziś mogę powiedzieć, że to nie będą ostatnie zawody w Wydrzy – mówi Weronika Nidecka, współwłaścicielka Stajni Wydrza.

Podczas pikniku towarzyszącego zawodom można było oglądać stajnie i konie. Dla najmłodszych przewidziano możliwość przejażdżki na kucyku. Nie zabrakło też pokazów hippicznych w wykonaniu rekonstruktorów pielęgnujących tradycje ułańskie, a także konkursu plastycznego dla najmłodszych. Były też kiełbaski serwowane przez strażaków – ochotników z Wydrzy, a także wata cukrowa. Więcej w najbliższym papierowym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

1 z 8

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.