reklama
Tarnobrzeg gościł finał wielkiej akcji Caritas Diecezji Sandomierskiej - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Tarnobrzeg gościł finał wielkiej akcji Caritas Diecezji Sandomierskiej

0

Ponad 500 wyprawek szkolnych dla dzieci z Polski i Ukrainy przygotował Caritas Diecezji Sandomierskiej. Finał akcji odbył się w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” organizowana jest od kilku lat. W tegorocznej edycji, władze kościelne zdecydowały się objąć nią także dzieci z Ukrainy – zarówno te przebywające w Polsce, jak i pozostające na Ukrainie.

 – Kampania ta zapewnia wsparcie dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin w postaci zakupu wyprawki szkolnej. W tym roku do programu dołączyło blisko 20 parafii, które zgłosiły łącznie zapotrzebowanie na 200 sztuk wyprawek szkolnych. Ponadto zapewnimy 100 wyprawek szkolnych dla dzieci z Ukrainy, których rodziny znalazły schronienie w naszych ośrodkach oraz 200 wyprawek szkolnych, które trafią do Ukrainy -gdzie w związku z planowanym przywróceniem obowiązku szkolnego od 1 września-potrzeby są ogromne – informuje Justyna Marzec, rzecznik prasowy Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Wyprawki rozdawali m.in. biskup Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej, a także występujący w roli gospodarza prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Przykładowa wyprawka szkolna zawiera artykuły szkolne dostosowane do wieku dziecka. Dla dzieci z młodszych klas to głównie artykuły plastyczne typu farby, kredki, plastelina itp.. W  klasach starszych są to odpowiednio cyrkle, linijki, zeszyty. Ponadto każde dziecko otrzymało plecak, piórnik, worek na buty oraz śniadaniówkę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.