Tarnobrzeg ma budżet na 2021 rok. “Za” była zdecydowana większość radnych

3

Rada Miasta Tarnobrzega przeważającą liczbą głosów przyjęła uchwałę budżetową na rok 2021. Nie obyło się jednak bez dyskusji na temat samego budżetu i wizji rozwoju Tarnobrzega.

Projekt uchwały budżetowej na 2021 r. przedstawiła radnym Urszula Rzeszut, skarbnik miasta. Odczytała też decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie, która pozytywnie zaopiniowała budżet. Potem opinie odczytali przewodniczący komisji rady miasta. Także one były bez wyjątku pozytywne.

Nie oznacza to, że projekt spodobał się wszystkim radnym. Radny Kamil Kalinka nazwał go „strachliwym” i „najsłabszym budżetem jaki widział”, zarzucając planom miasta m.in. brak rozmachu i nadmierną ostrożność.

W podobnym tonie wypowiedział się radny Łukasz Nowak, który stwierdził, że przy 30 mln zł wolnych środków na koncie miasta, pochodzących m.in. z zastawienia udziałów w Tarnobrzeskich Wodociągach, ilość zaplanowanych inwestycji jest zdecydowanie za mała. Zarzucił też władzom miasta brak daleko idącej strategii w działaniach miasta. Entuzjastką budżetu nie była również radna Anna Pekar.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Jakie inwestycje planowane są w 2021 roku?

Krytyce budżet poddała też radna Monika Łagowska – Cebula, która stwierdziła, że będzie głosowała tylko za takim wydatkowaniem pieniędzy miejskich, które w przyszłości przyniesie wymierny zysk.

Z krytykami polemizowała wiceprzewodnicząca rady Bożena Kapuściak. Przypomniała, że przedstawiony budżet jest zgodny z prawem, a w opinii RIO został nazwany „merytorycznym”.

– Owszem, jest specyficzny, ale warunki mamy specyficzne. Pandemia się nie skończyła. Musimy ten czas przetrwać. A, czy jest w nim mało inwestycji ? Zależy do czego porównywać. Przede wszystkim, jest w nim obwodnica miasta i to jest zasługa prezydenta, a podziękowania należą się też władzom wojewódzkim i posłowi Rafałowi Weberowi – stwierdziła B. Kapuściak.

Przedstawionego budżetu bronili też radni Cezary Mikrut, Adam Rębisz i Damian Szwagierczak.

Zobacz także:
– Specjalistyczny samochód dla Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie [zdjęcia][wideo]
– Pierwszy śnieg. Kierowcy narzekają na stan dróg [wideo]
– Tarnobrzeg. Chciał sprzedać ziemniaki, ukradł kilka tysięcy złotych!

– Pewnie każdy z państwa przygotowałby budżet inaczej. Niestety, nigdzie na świecie nie ma tak, że można uchwalić budżet marzeń, z którego wszyscy będą zadowoleni. Ten przedstawiony przeze mnie jest przede wszystkim realny. Nie sztuka złożyć projekt rozdmuchany, a potem po kolei skreślać z niego zadania. Nasz gwarantuje, że zrealizujemy to, co zaplanowaliśmy. A jeżeli uda się więcej, na pewno to zrobimy odpowiedział prezydent Dariusz Bożek, przypominając, że w tegorocznym budżecie znalazła się największa inwestycja we współczesnej historii miasta – budowa obwodnicy.

Wynik głosowania wskazuje, że przekonał radnych. Za przyjęciem uchwały budżetowej na 2021 rok głosowało 16. radnych, 4. wstrzymało się od głosu, 1 radna była przeciw.

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wieśniak z Tbg
7 dni temu

Tarnobzeg to mało wiosecka. Najsomprzód to tsa poprawić to co łostało się sknucone. Poprawta drogi, chłodniki. Nie budujta w góre i nie róbta New Yorku. Budujta w poprzek.

Romka
7 dni temu

Można się nie odzywać i uchodzić za idiotę albo się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Za ...
8 dni temu

Jestem za i nawet nie przeciw. Zostawta se trocha na przysłe lata. Pandemia jescek busuje i grozi.

3
0
Zostaw komentarz!x
()
x