reklama
Tarnobrzeg. Nieznany 5-latek na podwórku. Interweniowali policjanci - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Tarnobrzeg. Nieznany 5-latek na podwórku. Interweniowali policjanci

0

W ubiegły weekend tarnobrzescy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jedną z posesji wszedł mały chłopczyk. Właściciele nie znali go, nie wiedzieli jak dziecko do nich trafiło. 

Zdarzenie miało miejsce w okolicach ul. Konstytucji 3 Maja. – Na jedną z posesji weszło małe dziecko. Zdezorientowani właściciele zaczęli rozglądać się, ale nie było z nim żadnej dorosłej osoby. Nie znali go, postanowili zatem zgłosić to dyżurnemu policji – mówi podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Na miejscu zjawili się funkcjonariusze. 5-letni chłopczyk przedstawił się, powiedział, jak ma imię ma jego tata. Policjanci ustalili adres rodziców i udali się do ich miejsca zamieszkania. Udali się tam, jednak nikogo nie zastali. Od sąsiadów dowiedzieli się, że chłopczyk faktycznie tak się nazywa. – Funkcjonariusze ustalili wówczas, że chłopiec był pod opieką dziadków, którzy mieszkają na ul. Konstytucji 3 Maja. Okazało się, że gdy dziecko było z babcią na placu zabaw, w pewnym momencie oddaliło się. Dzięki życzliwości i wrażliwości przypadkowych osób chłopiec wrócił pod opiekę rodziny – tłumaczy podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona.

Zobacz także:
– Jacek Jaworek nad Jeziorem Tarnobrzeskim?

Apelujemy do rodziców i opiekunów o szczególne dbanie o pociechy, którymi się zajmują. Dzieci potrafią w bardzo szybkim tempie się oddalić. Trzeba nad nimi czuwać, by nie doszło do niepotrzebnej tragedii – mówi podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.