Tarnobrzeg, Sandomierz. Premiera "Diabła Łańcuckiego" już wkrótce. W serialu zagrali nasi aktorzy [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Tarnobrzeg, Sandomierz. Premiera „Diabła Łańcuckiego” już wkrótce. W serialu zagrali nasi aktorzy [zdjęcia]

2

Niebawem swój debiut w krasiczyńskim zamku będzie miał serial historyczny pt. „Diabeł Łańcucki”, oparty na motywach powieści Jacka Komudy. Wystąpili w nim także rekonstruktorzy z Tarnobrzega i Sandomierza. 

Akcja serialu opowiada o konflikcie Stanisława „Diabła” Stadnickiego, właściciela Łańcuta, ze szlachtą z ziemi sanockiej i przemyskiej. W rolę szlachciców, a także pielgrzymów wcielili się działający od lat pod szyldem Agencji Eventów Historycznych Sarmata – Sławomir Partyka i Szymon „Okrutny”.

To pierwszy po prawie 40 latach od serialu pt. „Czarne Chmury”, serial przygodowy i awanturniczy osadzony w XVII wieku. Dodatkowym walorem dla odbiorców z naszego regionu jest fakt, że zdjęcia i plenery kręcone są na Podkarpaciu, w Bieszczadach oraz miejscach, gdzie autentycznie żył „Diabeł Łańcucki”, czyli Stanisław Stadnicki – opowiada Sławomir Partyka.

Zobacz także: 
– Sandomierz. Ogromne pieniądze dla szpitala na ważne inwestycje

Już niebawem, 19 lutego, całą ekipę produkcyjną i filmową, zaangażowaną w powstanie „Diabła Łańcuckiego” będzie można spotkać podczas premiery, która odbędzie się na zamku w Krasiczynie.

Zaproszenie na to wydarzenie wciąż można wylicytować, zaś pieniądze z zakupu biletu przekazane zostaną na 30. finał WOŚP. Link do licytacji. Transmisję na żywo będzie można oglądać na kanale YouTube Ostoja Tradycji.

Dla wszystkich tych, którzy są ciekawi serialu, jego produkcji i pierwszego odcinka, mamy dobre wieści. – Zapraszam na facebookowy profil fanów serialu, gdzie znajdziecie najnowsze informacje na jego temat. Po drugie, mogę zdradzić, że już na przełomie lutego i marca w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbędzie się bezpłatny pokaz pierwszego odcinka – mówi Sławomir Partyka.

Serial został zrealizowany z datków wpłaconych na portal zrzutka.pl, którą wciąż można wesprzeć TUTAJ. Fundacja Ułani Króla Jana, odpowiadająca za produkcję serialu postarała się również o wsparcie sponsorów. Fot. FB Strachu

Fani serialu Diabeł Łańcucki 

2 komentarze

  1. hm ciekawe na

    rekonstrukrorzy z tarnobrzegu to co chca rekontrulowac ? tyrke u hrabiego?