reklama
Uliczne kwesty, licytacje i marsze z kijkami. Tak WOŚP zagra w niedzielę w powiecie sandomierskim - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Uliczne kwesty, licytacje i marsze z kijkami. Tak WOŚP zagra w niedzielę w powiecie sandomierskim

0

W powiecie sandomierskim działają cztery sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Każdy z nich przygotował zbiórkę datków do puszek oraz licytacje, przede wszystkim w wersji on-line. W Sandomierzu i Koprzywnicy będą również sportowe atrakcje.

Sandomierz

Od rana na ulicach miasta wolontariusze WOŚP będą zbierać datki do puszek. Orkiestrę można wesprzeć także on-line, przekazując pieniądze poprzez eSkarbonkę. Dokładne informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej Sandomierskiego Centrum Kultury, które jak co roku organizuje finał Wielkiej Orkiestry.

Gminna Aktywna Grupa Nordic Walking przy Stowarzyszeniu „Aktywni dla Słupczy” w gminie Dwikozy oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki” z Chwałek w gminie Obrazów po raz pierwszy organizują w Sandomierzu bieg wspierający akcję WOŚP  „Policz się z cukrzycą”. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Uczestnicy spotykają się o godzinie 12.30 przy wejściu do Parku Piszczele, na chodniku prowadzącym do „Zielonego Domku” od strony ulicy Koseły. Tam pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów nordic walking przeprowadzona zostanie rozgrzewka. Następnie każdy własnym tempem pokona trasę prowadzącą obok przychodni „Rokitek”, przez wąwóz w stronę wzgórza Salve Regina, na Bulwar Marszałka Józefa Piłsudskiego. Nad Wisłą odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Diabetyków. Tam również będą czekali wolontariusze z puszkami WOŚP.

Dwikozy

Kwesta na rzecz WOŚP będzie prowadzona w Dwikozach i innych wioskach w gminie. W hali sportowej przy ulicy Szkolnej w godzinach od 14 do 19 odbędzie się kiermasz WOŚP. Będzie można kupić na nim gadżety orkiestry, jak również fanty przekazane przez darczyńców.

Koprzywnica

Wolontariusze będą kwestować w czterech punktach Koprzywnicy oraz na jej przedmieściu. Ponadto o określonych godzinach przez każde z sołectw będzie przejeżdżał orkiestrowy samochód. Chętni będą mogli wrzucić datki do puszki. O godzinie 10 w ramach 29. Finału WOŚP  odbędzie się morsowanie nad zalewem, a w południe marsz z kijkami wokół akwenu w ramach akcji „Policz się z cukrzycą”. Od 10 na Rynku chętni będą zrobić sobie zdjęcie z trzymetrowym misiem.  Ci, którzy  zdecydują się wesprzeć WOŚP, będą mogli spróbować  docenionego nagrodami, tradycyjnego burocorza. Zaplanowano ponadto konkurs z nagrodą – „Wskaż sznurek – wygraj fanty” w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu. Organizatorzy zapowiadają niespodzianki.

Zawichost

Przez cały dzień w mieście i okolicznych wioskach kwestować będzie 42 wolontariuszy. Poprzez platformę ZOOM, od godziny 11 do 20, prowadzona będzie licytacja gadżetów WOŚP i fantów od darczyńców. Są wśród nich vouchery na różnego rodzaju usługi, biżuteria oraz wypieki przygotowane przez jedno z kół gospodyń wiejskich. Wylicytować będzie można również koszulkę i plecak z autografem tyczkarki Moniki Pyrek.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.