Uroczystości pogrzebowe ks. Czesława Wali

0

Uroczystości pogrzebowe księdza Czesława Wali, twórcy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Kałkowie odbędą się w Rudniku nad Sanem i Kałkowie-Godowie.

We czwartek o godz. 19:30 w Rudniku-Stróży, rodzinnej parafii zmarłego, będzie miała miejsce msza święta w jego intencji. Dzień później o godz. 11:00 odbędzie się msza święta w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudniku nad Sanem. Następnie trumna z ciałem ks. Wali zostanie przewieziona do Kałkowa. Tam o godz. 15:00 rozpocznie się czuwanie z koronką do Bożego Miłosierdzia. Po nim będzie czas na modlitwę indywidualną połączoną z programem słowno-muzycznym. O godz. 20:00 przewidziano mszę świętą, po której do godz. 23:00 trwać będzie czuwanie. Będzie ono kontynuowane od godz. 7:00 w sobotę. Przed 11:00 ciało zmarłego przeniesione zostanie do ołtarza polowego gdzie odprawiona zostanie msza pogrzebowa. Po Eucharystii ciało zostanie złożone w dolnym kościele w Kałkowie.

Ks. infułat Czesław Wala był twórcą i budowniczym słynnego świętokrzyskiego sanktuarium maryjnego w Kałkowie-Godowie. Zmarł w niedzielę, 31 maja.

Program uroczystości pogrzebowych śp. ks. Czesława Wali:

Czwartek (4 czerwca), godz. 19 30. – msza św. w parafii NMP Matki Kościoła w Rudniku Stróża

Piątek (5 czerwca). Godz. 11.00 – msza św. w parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudniku n. Sanem; godz. 20.00 – msza św. w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Kałkowie-Godowie

Sobota (6 czerwca). Godz. 11.00 – msza św. pogrzebowa w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Kałkowie-Godowie.

 

Share.

Comments are closed.