VII Ballady i Romanse. Gwiazdy na Festiwalu w Sandomierskiej Toskanii [zapowiedź]

0

PRZYBYSŁAWICE (gm. Klimontów). Na 8 listopada zaplanowane jest rozpoczęcie kolejnej edycji Festiwalu Ballady i Romanse w Sandomierskiej Toskanii. W jego trakcie na muzycznej scenie Dworu na Wichrowym Wzgórzu pojawi się wiele znakomitych gwiazd.

Pierwszego dnia imprezy o godz. 19 wystąpi Błażej Król. Urodzony w 1984 r. w Gorzowie Wielkopolski artysta, swoją drogę artystyczną zaczął bardzo wcześnie, bo już 2001 roku, zakładając zespół „Kawałek Kulki”, z którym nagrał pięć płyt i wygrał kilka rockowych festiwali. Później w duecie z Maurycym Kiebzakiem-Górskim nagrał kolejne 2 płyty dwa albumy. Od 2014 roku Błażej Król firmuje swój nowy zespół własnym nazwiskiem. Grupa nazywa się po prostu „KRÓ”. Formacja ma już na swoim koncie 5 płyt. Premiera ostatniej, „Nieumiarkowania”, miała miejsce 13 września. Piosenka „KRÓLA” pt. „Te smaki, te zapachy” to aktualnie nr 1 na najbardziej cenionej przez krytyków i słuchaczy liście przebojów Programu Trzeciego PR. Bilety na koncert grupy w cenie 75 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu imprezy. 9 listopada o godz. 19 gościem Ballad i Romansów będzie Alosza Awdiejew. Artysta od 1975 r. związany jest z krakowskim kabaretem „Piwnica pod Bara nami”, gdzie występuje w trio z Kazimierzem Adamczykiem (kontrabas) oraz Michałem Kaniewskim (gitara), śpiewając romanse rosyjskie i cygańskie oraz piosenki odeskie i żydowskie okraszone humorem. Bilety na koncert Aloszy Awdiejewa w przedsprzedaży kosztują 75 zł.

10 listopada, trzecie dnia festiwalu, o godz. 18 zagra Tadeusz Woźniak, prawdziwy weteran nurtu muzycznego określanego jako poezja śpiewana. Artysta debiutował w 1966 w zespole „Dzikusy” podczas I Radiowej Giełdy Piosenki. Występował m.in. z „Niebiesko-Czarnymi” i Czesławem Niemenem, śpiewał z grupą „Czterech” i z tą grupą dokonał pierwszych nagrań. Jako kompozytor zadebiutował w 1967 roku, pisząc muzykę do wierszy Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Od 1968 występuje jako solista, śpiewając najczęściej melodyjne ballady własnej kompozycji i akompaniując sobie na gitarze. W Przybysławicach artysta wystąpi w duecie z synem Piotrem, również poetą, kompozytorem i pieśniarzem. Bilety w przedsprzedaży w cenie 50 zł.

11 listopada o godz. 18, na zakończenie festiwalu, zaplanowany jest koncert Grażyny Auguścik i Paulinho Garcii. Grażyna Auguścik w 1979 roku zdobyła nagrodę w kategorii debiuty na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 1988 wyjechała do USA, gdzie występowała m.in. z Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak, a także z takimi muzykami, jak np.: Jim Hall, Michael Brecker i Randy Brecker, John Medeski czy Patricia Barber. Od kilku lat występuje w duecie z brazylijskim wirtuozem gitary i wokalistą Paulinho Garcią. Bilety na koncert w Przybysławicach w przedsprzedaży kosztują 50 zł. Karnety na wszystkie festiwalowe wydarzenia w cenie 200 zł, jak również bilety na pojedyncze koncerty, można rezerwować pod numerem telefonu 604 287 125 lub mailowo: jaroslawpaczkowski@gmail.com

(rs)

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy jeden podwójny karnet na wszystkie festiwalowe koncerty. O tym w jaki sposób będzie można go otrzymać, poinformujemy w jednym z najbliższych wydań „TN“.

Share.

Comments are closed.