W Koprzywnicy rodziny z Ukrainy obchodziły Wielkanoc [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

W Koprzywnicy rodziny z Ukrainy obchodziły Wielkanoc [zdjęcia]

0
1 z 7

Mieszkańcy Ukrainy przebywający w Koprzywnicy świętowali prawosławną Wielkanoc. Dla osób, które musiały uciekać z rodzinnych miejscowości przed wojną, są to wyjątkowe święta.

W przededniu świąt z rodzinami z Ukrainy spotkała się burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska, która życzyła rodzinom, aby znaleźli w tym wyjątkowym czasie spokój w sercu i wyciszenie.

W przygotowaniach do świąt rodzinom z Ukrainy pomagali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Było wspólne malowanie jaj i zapełnianie świątecznych koszy. Pokarmy poświęcono na porannej mszy w Kościele św. Floriana w Koprzywnicy. Po nabożeństwie rodziny udały się na świąteczny posiłek do remizy OSP.

Święta Wielkanocne zorganizowane dla uchodźców z Ukrainy w dobie prowadzonych tam działań wojennych, to czas szczególny i wyjątkowy. Dlatego burmistrz Aleksandra Klubińska dziękuje wszystkim mieszkańcom miasta i gminy za wsparcie słowne i rzeczowe okazywane mieszkańcom Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie gminy Koprzywnica.

W Koprzywnicy rodziny z Ukrainy obchodziły Wielkanoc – 7 zdjęć

1 z 7

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.