Wichura uderzyła. Zniszczenia w Tarnobrzegu, Gorzycach i Nowej Dębie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Wichura uderzyła. Zniszczenia w Tarnobrzegu, Gorzycach i Nowej Dębie [zdjęcia]

3
1 z 19

Porywisty wiatr, jaki wieje nad Polską południowo – wschodnią, spowodował spore zniszczenia w powiecie tarnobrzeskim. Najgorzej jest w Gorzycach, Nowej Dębie i Tarnobrzegu. Portale meteorologiczne ostrzegają o prawdopodobnym powstaniu w rejonie Tarnobrzega superkomórki burzowej. To może skutkować trąbami powietrznymi.

 – Wezwania do szkód spowodowanych przez porywy wiatru zaczęły się o godz. 14.55. Wtedy otrzymaliśmy zgłoszenie o zerwanych dachówkach z dachu domu jednorodzinnego w Gorzycach, na ul. Krzywej – powiedział “Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” brygadier Jacek Widuch, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

Kolejne wezwanie, z godziny 16.03, dotyczyło Tarnobrzega. Wiatr częściowo zerwał poszycie dachowe z budynku gospodarczego w parku dzikowskim. Chodziło o należące do szkoły rolniczej garaże i magazyny za budynkiem Wozowni. Interweniowały tam dwa zastępy straży. Wzmagający się wiatr, którego prędkość przekracza 70 km/h, złamał też drzewo na ul. M. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu.

Zobacz także:
Tłumy na otwarciu sklepu Action w Tarnobrzegu [zdjęcia][wideo]

Wichura dotkliwie uderzyła w Gorzyce. Na ul., Fantazji złamane drzewo zatarasowało ruch w obie strony, zaś na ul. Odlewników porywy wiatru zerwały poszycie dachowe na domu jednorodzinnym – tym samym, w którym niedawno strażacy gasili pożar. Skutki wichury odczuto też na ul. ks. Osetka, gdzie wiatr zerwał dach garażu. Niebezpiecznie jest też w Nowej Dębie. Na ul. Bieszczadzkiej wiatr powalił baner reklamowy, strażaków wezwano też w to miejsce do usunięcia konaru drzewa blokującego jezdnię. Kolejne złamane drzewo zatarasowało ścieżkę rowerową nad Zalewem. Z kolei na ul. Szypowskiego powalone drzewo zerwało napowietrzną linię energetyczną.

 – Obserwując zachowanie się wiatru, ewidentnie mam do czynienia z jakimś wirem w okolicy. Miejmy nadzieję, że nie spowoduje on trąby powietrznej. Prognozy jakie do nas docierają mówią o tym, że taka sytuacja może potrwać do północy – mówi J. Widuch. Na zdjęciach akcja strażaków w Parku Dzikowskim  Fot. Mateusz Chmielowiec

wichura

1 z 19
Udostępnij

3 komentarze

  1. Szkoda ze komuś głowy nie obcięło Może ktoś by się zainteresował tymi ruinami w parku dzikowskim Dachy są przerdzewiałe zwisaja blachy mogą zadziałać jak gilotyna
    Nieletni sie tam gromadzą piją i pala
    Nic nie jest zabezpieczone tylko patrzeć jak dojdzie do wypadku

  2. Bartosza Głowacki na

    Hrabia niewłaściwie utrzymuje obiekty w Dzikowie, ale łapę po pieniądze od gminy wystawia. Gonić dziada

Zostaw odpowiedź