Wielki bal uczniów Collegium Gostomianum [zdjęcia]

0

Uczniowie sześciu klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum w Sandomierzu bawili się w sobotę na studniówce.   

Bal odbył się w Dworze Dwikozy. Rozpoczął go, jak nakazuje studniówkowa tradycja, polonez. Każda klasa przedstawiła inny układ. Były również polonezy z niespodziankami. Tańczących podziwiali zgromadzeni w sali nauczyciele i bliscy.

Krzysztof Zieliński, dyrektor Collegium Gostomianum przyznał, że jest oszołomiony młodością i urodą bohaterów wieczoru.

Myślę o was często. Ostatnio pomyślałem w czasie nocy sylwestrowej 2019/2020. Wtedy obok mnie ktoś krzyknął: “Witamy w latach 20!”. W pierwszej chwili to wy przyszliście mi na myśl, ponieważ to właśnie wy wkroczyliście w lata 20. i jestem pewien, że będą należały właśnie do was. Niech będą tak piękne, jak lata 20. sto lat temu – mówił dyrektor.

Życzenia złożyli młodym ludziom również burmistrz Marcin Marzec oraz dr Janusz Suszyna, naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu.   Za pośrednictwem dyrekcji przekazał je między innymi prof. Andrzej Schinzel, wybitny matematyk, absolwent Collegium Gostomianum.

Bohaterowie wieczoru podziękowali dyrekcji szkoły za stworzenie komfortowych warunków do nauki, wychowawcom za opiekę  oraz wszystkim nauczycielom za przekazaną wiedzę. Słowa podziękowań  usłyszeli rodzice. Później wzniesiony został toast. Po uroczystej kolacji zaczęła się szampańska zabawa.

Share.

Comments are closed.