Wykłady, szkolenia i targi dla sadowników [zdjęcia]

1

Spotkania Sadownicze trwają w Sandomierzu. Na zainteresowanych czekają wykłady,  szkolenia i porady ekspertów oraz targi.

Wydarzenie ściągnęło tłumy producentów owoców z całego regionu.  29. Spotkania Sadownicze oficjalnie otworzyli w środę: poseł Marek Kwitek, Marcin Piwnik, starosta sandomierski i Paweł Niedźwiedź, zastępca burmistrza Sandomierza.

 W pierwszym dniu konferencji mowa była między innymi o instrumentach wsparcia rynku owoców i warzyw,  o rynku jabłek w Polsce i Europie oraz finansowaniu i refinansowaniu inwestycji w sadownictwie. Rolnicy mogli się dowiedzieć, jak odpowiednio dobierać odmiany jabłek. Dyskutowano również o zabiegach agrotechnicznych. Prezentowane były nowości z zakresu ochrony roślin i nawożenia.

Czwartek, drugi dzień spotkań, w dużej części będzie poświęcony uprawie czereśni. Zaplanowany jest także blok prawno-finansowy. – Chcemy zainicjować szkolenia związane z ochroną sprzedaży. Często słyszymy o tym, że producenci rolni zostali oszukani przez odbiorców – osoby, które odebrały towar, ale za niego nie zapłaciły. Zaprosiliśmy prawników, którzy prowadzą takie sprawy w sądach. Poprosiliśmy ich, aby powiedzieli, w jaki sposób można się uchronić przed takimi sytuacjami, jak przygotować umowę sprzedaży, w jaki sposób umowa powinna być weryfikowana, jak postępować z odbiorcą, by płatność była szybka, a ewentualna windykacja należności prosta – mówił Marek Kawalec, organizator spotkań.      

Początek wykładów zaplanowano na godzinę 10. Zjazd odbywa się w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Patkowskiego.

W obiekcie swoją ofertę prezentuje około stu firm związanych z sadownictwem. Przed budynkiem pokazywane są maszyny.

Share.

1 komentarz