Z kraju. W środę polscy skoczkowie narciarscy zostaną przebadani na obecność koronawirusa

0
W środę polscy skoczkowie narciarscy zostaną przetestowani na obecność koronawirusa. Jest to konsekwencja wykrycia zakażenia u Adama Małysza. “Dopiero, gdy otrzymamy wyniki, zostaną podjęte dalsze decyzje” – powiedział PAP sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

Rano przebadana zostanie cała 24-osobowa grupa, która przebywa na zgrupowaniu w Wiśle. W poniedziałek test przeszedł fizjoterapeuta Łukasz Gębala, ale wynik badania nie jest jeszcze znany.

“Na ten moment skoczkowie mogą kontynuować treningi. Muszą jedynie izolować się od osób spoza swojej grupy” – podkreślił Winkiel.

Zgodnie z planem wtorkowe przedpołudnie zawodnicy spędzili na skoczni. Po godzinie 18.00 mają zaplanowane kolejne zajęcia.

Zobacz także:
– Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
– Koronawirus w powiecie stalowowolskim. Zamknięty urząd w Radomyślu nad Sanem
– Rozbój w biały dzień? Wymyślona historia 70-latka, który bał się żony…

O objęciu kadry nadzorem sanitarno-epidemiologicznym poinformował we wtorek rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

“Na dzisiaj nie widzimy zagrożenia wśród skoczków, ale nadzór został nałożony” – powiedział.

Małysz, który obecnie pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN, o zakażeniu poinformował w poniedziałek na swoim profilu na Facebooku. Zdradził, że choroba przebiega bezobjawowo.

Źródło: PAP

Share.

Comments are closed.