Zastanawiasz się nad tym, jak skutecznie zwalczyć pluskwy? Oto kilka polecanych metod - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Zastanawiasz się nad tym, jak skutecznie zwalczyć pluskwy? Oto kilka polecanych metod

0

Pluskwa domowa to owad, którego można spotkać praktycznie w każdym zakątku świata. Ciepłe zimy sprawiają, że występowanie tego szkodnika staje się coraz powszechniejsze również w naszym kraju. Jak sama nazwa wskazuje, głównym miejscem bytowania pluskwy jest domostwo. I nie ma przy tym znaczenia, czy będzie on lśnił czystością i czy też zawsze panował w nim porządek. Choć pluskwa jest raczej niewielkim owadem, to kwestia tego, jak pozbyć się jej pozbyć, może okazać się bardzo skomplikowana. Na szczęście zawsze możemy skorzystać z pomocy specjalistów.

Zwalczanie pluskiew – jak wyglądają te insekty?

Pluskwa domowa jest owadem pasożytniczym, który należy do gatunku pluskwowatych. Pluskwa łóżkowa to mniej popularna i rzadziej spotykana nazwa pluskwy domowej. Insekt ten za swoje główne menu obrał sobie ludzką krew.

Owady są kształtu owalnego, a ich kolor jest zbliżony do barwy czerwono-brązowej. Najedzona pluskwa domowa zmienia kształt tułowia na bardziej pociągły. Niestety owady te są tak małe, że często pozostają niezauważone przez długi czas. Po prostu trudno je dostrzec. Tym samym nie jest również łatwo się ich pozbyć.

Nawet wiedząc, jak wygląda pluskwa domowa, oraz co charakteryzuje pluskwę łóżkową, trzeba skorzystać z pomocy fachowców. Tylko profesjonaliści, tacy jak firma Patron Pest, wiedzą jak pozbyć się pluskwy raz na zawsze.

Jak zwalczać pluskwy – skuteczne metody

Pytanie, jak pozbyć się pluskwy, spędza sen z powiek niejednej osobie, w której domu pojawił się ten owad. Najczęściej można spotkać ją na szwach i zagięciach materiału, a także w szparach i otworach w meblach, szafkach, listwach i okolicach łóżka. Zdarza się też, że bytują one za tapetami i obrazami.

 

Aby mieć sto procent pewności, że udało nam się pozbyć tych insektów, zwalczanie pluskiew warto zlecić fachowcom. Można również wspierać profesjonalną walkę kilkoma domowymi sposobami, które także mogą wykazać pewną skuteczność, choć jej poziom będzie raczej niższy od metod, jakie mają do swojej dyspozycji wyspecjalizowane firmy.

 

Jeśli już uda nam się zlokalizować miejsce pobytu pluskiew, wypierzmy lub poddajmy czyszczeniu chemicznemu wszelkie rzeczy, z którymi mogły mieć styczność. Zawsze warto dokładnie wyczyścić materac – wszelkie szczeliny i kąciki potraktujmy odkurzaczem. Pamiętajmy, aby natychmiast po wyczyszczeniu wymienić filtr lub worek.

Jeśli mamy w domu środek owadobójczy, nie wahajmy się go użyć. Ważne, żeby preparat dotarł do wszystkich zakamarków, w których mogą znajdować się pluskwy domowe. Dobrą praktyką jest też zakup pokrowca antybakteryjnego na materac. Powinniśmy wyrobić też sobie nawyk częstego sprzątania mieszkania ze szczególnym naciskiem na sypialnię. To właśnie tam owady najbardziej dają się nam we znaki.

Zwalczanie pluskiew a profesjonalna dezynsekcja

Pluskwa domowa jest trudna do wyplenienia. Nie jest łatwo ją nawet zauważyć. Jeżeli doczekaliśmy się już kolejnego stadium zagnieżdżenia pluskiew, a same insekty coraz mocniej dają się nam we znaki, nie pozostaje nic innego jak fachowe odpluskwianie.

Wpisując w wyszukiwarkę na przykład zwalczanie pluskiew Kielce, można szybko odnaleźć firmy, które świadczą taką usługę. Korzystając z doświadczenia fachowców, nie tylko szybko pozbędziemy się problemu, ale również zyskamy pewność, że pluskwy nie wrócą.

Materiał zewnętrzny 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź