reklama
reklama
Zmarł Stanisław Masternak, były poseł na Sejm i starosta sandomierski - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Zmarł Stanisław Masternak, były poseł na Sejm i starosta sandomierski

2

Nie żyje Stanisław Masternak, były poseł na Sejm, starosta sandomierski, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Miał 76 lat.

Stanisław Masternak urodził się 22 lutego 1946 roku w Samborcu. Po ukończeniu Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łańcucie zajął się prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Był posłem II i III kadencji z okręgu tarnobrzeskiego, wybranym z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2006 roku objął funkcję starosty sandomierskiego. Pełnił ją do 2018 roku. Wtedy odszedł na emeryturę. Przez wiele lat był prezesem Zarządu Powiatowego PSL w Sandomierzu.

W 2013 roku postanowieniem prezydenta Bronisława Komorowskiego został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2004 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.

Stanisław Masternak zmarł dzisiaj,16 sierpnia, w godzinach popołudniowych.

„Był jednym z Największych wśród nas ludowców. Zapisał piękną kartę swojej działalności w Polskim Stronnictwie Ludowym – napisał w mediach społecznościowych starosta Marcin Piwnik. – Wspaniały Szef oraz Człowiek. Oddany bezgranicznie w swojej działalności dla Ziemi Tarnobrzeskiej oraz Sandomierskiej. Dobry mąż, ojciec oraz dziadek. Kolego Starosto będzie nam Ciebie brakowało”.

2 komentarze