Amantadyna skuteczna na COVID-19? Wiceminister przekonuje

1

W niedzielę, 13 grudnia, pochodzący z Niska Marcin Warchoł, sprawujący funkcję wiceministra sprawiedliwości i polityka Solidarnej Polski, opublikował w swoich mediach społecznościowych wpis dotyczący amantadyny, której zastosowanie miałoby zwalczać wirusa COVID-19. Polityk będzie domagał się od Ministerstwa Zdrowia, aby zajęło się lekiem. 

W niedzielny wieczór, polityk Marcin Warchoł opublikował na swoim profilu na Facebooku i Twitterze post, dotyczący “piorunujących” efektów amantadyny, zapewniając tym samym, że działa ona na COVID-19.
W swoim poście zapowiedział, że będzie domagał się od Ministerstwa Zdrowia, aby zajął się tym lekiem.

Amantadyna działa na COVID! Jestem przykładem. Najpierw syn, potem żona, w końcu ja: wysoka gorączka, ogromny ból, silny kaszel, wg. lekarza tak 7 dni, a potem apogeum, wiec wziąłem amantadyne-piorunujący efekt! Zadziałało! Będę domagał się od @MZ_GOV_PL, by zajął się tym lekiem” – informuje na portalach polityk.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg/Stale. Zderzenie dwóch samochodów. Trzy osoby poszkodowane [zdjęcia]
– Tarnobrzeg. Zaśpiewali i zagrali na chwałę Dzikowskiej Pani [zdjęcia]
– Elektrycznym pociągiem ze Stalowej Woli do Lublina

Przyjąłem ten lek dwa dni po tym, jak żona otrzymała wynik dodatni – powiedział dla Polsat News wiceminister Marcin Warchoł. Wspomniał również o objawach, które “przekraczały najśmielsze oczekiwania”: – Gigantyczne osłabienie, żona nie mogła wstać z łózka, ja to samo, a w domu trójka małych dzieci (…) Ipubrom, paracetamol, temperatura nie schodziła, ogromne dreszcze, a kto się zajmie dziećmi? Wtedy sięgnąłem po amantadynę – zdradza wiceminister.

Polityk przyznał, że znając wcześniej ten lek, zdecydował się na wzięcie go bez konsultacji z lekarzem, w stanie “wyższej konieczności”.

Udostępnij
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
???
30 dni temu

Jeszcze się nim nie zajęli?