reklama
Aneta Dobroch z Sandomierza zagrała u boku Roberta Więckiewicza - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Aneta Dobroch z Sandomierza zagrała u boku Roberta Więckiewicza

1

Aneta Dobroch, sandomierzanka, mistrzyni świeckiej ceremonii pogrzebowej, zadebiutowała w roli aktorki. Zagrała w serialu „Minuta ciszy” u boku Roberta Więckiewicza.

Sandomierzanka, jedna z niewielu w Polsce kobiet-mistrzyń świeckiej ceremonii pogrzebowej, wcieliła się w postać Ewy Białej, wykonującej tę właśnie profesję. Będzie można zobaczyć ją w piątym odcinku. Razem z Robertem Więckiewiczem występuje w scenach nakręconych w biurze domu pogrzebowego. Prowadzą oni dyskusje na temat jednej z ceremonii. Aneta Dobroch zagrała również na cmentarzu.

Sześcioodcinkowy komediodramat „Minuta ciszy” opowiada o branży funeralnej. Główny bohater, świeżo emerytowany listonosz z małego miasteczka, Mietek Zasada, grany przez Więckiewicza, musi zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława, gdy jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód oraz absurdów funeralnego biznesu. zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Szybko wchodzi też w konflikt z lokalnym potentatem z branży, a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela oraz niepełnosprawnej żony. Dodatkowo na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice z przeszłości ekslistonosza.

Aneta Dobroch mówi, że zaproponowano jej udział w produkcji, ponieważ jest osobą rozpoznawalną i cenioną w swojej branży.

–  Odnalazłam się w nowej roli. Była to dla mnie przygoda życia. Mój udział w serialu nie ograniczał się do statystowania, otrzymałam rolę aktorską – podkreśla pani Aneta.

Dodatkowo w trakcie pracy nad serialem sandomierzanka służyła członkom ekipy radami dotyczącymi organizacji pogrzebów.

W produkcji będzie można zobaczyć również między innymi: Mirosława Zbrojewicza, Piotra Roguckiego, Karolinę Bruchnicką,  Aleksandrę Konieczną i Aleksandrę Popławską. Serial realizuje Canal+, a jego autorami są Jacek Lusiński i Szymon Augustyniak.

Zdjęcia do „Minuty ciszy” zakończyły się w miniony poniedziałek. Emisja zaplanowana jest na wrzesień.

Jeden komentarz