reklama
Anna Dymna na Pikniku Rycerskim w Ossolinie. Znakomita aktorka otrzymała Kryształowe Berło [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Anna Dymna na Pikniku Rycerskim w Ossolinie. Znakomita aktorka otrzymała Kryształowe Berło [zdjęcia]

0
1 z 10

Anna Dymna otrzymała dzisiaj Kryształowe Berło za wybitne role w filmach historycznych i kostiumowych. Wielka dama polskiego kina była gościem jubileuszowej, dziesiątej edycji Pikniku Rycerskiego w Ossolinie w gminie Klimontów.

Aktorka została uhonorowana za kreacje w filmach: „Janosik” Jerzego Passendorfera, „Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny” Janusza Majewskiego i „Stara baśń” Jerzego Hoffmana. Statuetkę wręczyli jej: starosta sandomierski Marcin Piwnik, przewodniczący rady powiatu Tomasz Huk, burmistrz miasta i gminy Klimontów Marek Goździewski oraz przewodniczący rady miejskiej Robert Orłowski.

Zgodnie z tradycją Gali Kryształowego Berła na laureata czekało zadanie specjalne – dla Anny Dymnej, w nawiązaniu do „Janosika”, przygotowano  … rzucanie siekierą do celu.

Artystka podkreśliła, że bardzo cieszy ją otrzymana nagroda. – Zawód aktora to ciężka praca. Takie wyróżnienia świadczą o tym, że widzowie pamiętają nasze role. Chociaż od występu w „Znachorze” minęło już 40 lat, a w „Janosiku” ponad 50, wciąż pracuję i nadal chce mi się grać. To chyba największe zwycięstwo, a takie nagrody człowieka po prostu cieszą, ponieważ są dowodem na to, że to, co robimy, jest komuś potrzebne, sprawia radość i przyjemność. Z tego czerpie się siły do dalszej pracy. Poza tym gdy dostaję jakąś nagrodę, to moja radość jest zwielokrotniona radością naszych podopiecznych – osób z niepełnosprawnością intelektualną. Role, które zagrałam i reżyserzy, z którymi współpracowałam, pomagają mi teraz pomagać innym – mówiła Anna Dymna.

Aktorka była przewodniczącą jury finału Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania, zorganizowanego podczas pikniku. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Bohaterowie Konopnickiej”.

Na uczestników imprezy czekały również między innymi pokazy historyczne w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Zamku Szydłów i występy artystyczne. Na zakończenie zaplanowany został koncert zespołu Universe.

Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie „Nasze dziedzictwo Ossolin” wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Klimontowie.

Relacja z wydarzenia w najbliższym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

1 z 10

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.