reklama
reklama
Będzie bezpieczniej. W najbliższych dniach ruszy przebudowa przejść w rejonie sandomierskiego szpitala - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Będzie bezpieczniej. W najbliższych dniach ruszy przebudowa przejść w rejonie sandomierskiego szpitala

0

W przyszłym tygodniu mają ruszyć prace przy przebudowie przejść dla pieszych na ulicach Schinzla i Dobkiewicza w Sandomierzu. W rejonie szpitala będzie bezpieczniej.

Przebudowanych ma być pięć przejść, znajdujących się w pobliżu pętli autobusowej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego. To miejsca, gdzie panuje duży ruch.

Przejścia zostaną nieco podwyższone, pomalowane w kontrastowe, biało-czerwone pasy, będą także doświetlone. Zamontowane zostaną „kocie oczy”  sygnalizujące zbliżanie się pieszego do „zebry”. Możemy również w ramach inwestycji wyremontować nawierzchnię ulic na długości 100 metrów przed i za przejściem – powiedział Piotr Wójtowicz, naczelnik Wydziału Inwestycji, Promocji  i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu.

Na realizację tych przedsięwzięć miasto otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowa z wykonawcą, podpisana kilka miesięcy temu, opiewa na 836 tysięcy złotych. Firma Dylmex ze Staszowa ubiega się jednak o wyższą zapłatę – o 107 tysięcy złotych. Uzasadnia to wzrostem kosztów, przede wszystkim zmianą oferty podwykonawcy, który ma zamontować oświetlenie. Strony umówiły się na rozliczenie ryczałtowe zadania. W takiej sytuacji, zgodnie z Kodeksem Cywilnym, na zwiększenie kwoty musi wyrazić sąd. Sprawa czeka na rozpatrzenie.

Dylmex rozpoczął już przygotowania do robót. Jak poinformowała  przedstawicielka przedsiębiorstwa, ruszą one w najbliższych dniach. Finał inwestycji planowany jest na koniec października.

W czasie trwania prac piesi i kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.