reklama
Bieg jednak się odbędzie - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Bieg jednak się odbędzie

0

W związku z panedmią koronawirusa odwołano w tym roku większość imprez, także sportowych. Jednym z nielicznych przedsięwzięć, które organizatorzy zamierzają przeprowadzić, będzie bieg wDECHĘrun.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Fundacja Pasjodzielnia z Wiązownicy Kolonii w gminie Staszów. Bieg planowany był początkowo na marzec, jednak z uwagi na sytuację epidemiologiczną, został przesunięty na 8 sierpnia.

Licząca ok. 6 km trasa biegu została poprowadzona tak, by jego uczestnicy mogli obejrzeć wszystkie najciekawsze miejsca w okolicy. Start i metę wyznaczono przy budynku 110-letniej szkoły. Po drodze biegacze mijać będą m.in. XVII-wieczną latarnie leśną, mural, urokliwy wąwóz, starą kopalnię torfu, pałac Dzięki oraz wzgórze kościelne.

Zobacz także:
– Piosenki, życzenia, prezenty i … wyznania miłosne. Urodziny Jacka Cygana w Sandomierzu [zdjęcia]
– Michał walczy z rakiem. Pilnie potrzebna pomoc!
– Sandomierz Fashion Street, czyli pokaz mody i inne ciekawe wydarzenia

– Bieg ma mieć charakter towarzyski – bez miejsc na podium i punktacji. Dla uczestników przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki, medale oraz gadżety od sponsorów – mówi Wioletta Piwowarska, prezes Fundacji PasjoDzielnia. – W związku z obostrzeniami sanitarnymi uczestników obowiązywać będą środki ostrożności opisane w regulaminie.

Regulamin biegu dostępny jest tu: https://docs.google.com/document/d/1PMy9ufzpF8_o1S3pwCfHl0PxBKjTxlFflnU6lO1arDc/edit?usp=sharing

a link do zapisów tu: https://forms.gle/5A1qDRh3JDmNRrNv9

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.