Sandomierz Fashion Street, czyli pokaz mody i inne ciekawe wydarzenia

0

Sandomierz Fashion Street, jedno z najważniejszych wydarzeń modowych w regionie ostatnich lat, odbędzie się niebawem w nadwiślańskim mieście. Poprzedzą je ciekawe spotkania, warsztaty dla kobiet oraz konkurs fotograficzny.

Pokaz mody odbędzie się w scenerii Starego Miasta. Swoje prace zaprezentują projektanci z całej Polski, również z naszego regionu. Wydarzenie poprowadzi znana prezenterka telewizyjna Anna Popek.

 – Sandomierz Fashion Street będzie to impreza skupiająca ludzi, którzy cenią modę, kulturę i sztukę. Naszym celem jest kobieta. Kobieta w przestrzeni regionu, kobieta w przestrzeni miasta. Pokażemy ją i docenimy – powiedziała Justyna Gamoń-Wesołowska, projektantka, stylistka, właścicielka Fundacji GA-MON, pomysłodawczyni wydarzenia.

Monika Stojowska, dziennikarka, współorganizatorka przedsięwzięcia dodała, że będzie to również impreza jednocząca działaczy z regionu w myśl czwórporozumienia miast, czyli Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli i Niska, ale także partnerów z Gorzyc, Baranowa Sandomierskiego i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pokaz mody, który odbędzie się 9 sierpnia, będzie zwieńczeniem cyklu wydarzeń zaplanowanych na najbliższe tygodnie. Będą wśród nich różnorodne bezpłatne warsztaty, między innymi: stylu, makijażu, fryzjerstwa, autoprezentacji, fotograficzne, a także panel dyskusyjny w Zamku Królewskim pod szyldem marki „W kobiecym klimacie” i konkurs fotograficzny “Stylizowane zdjęcie w przestrzeni miasta”.

Na pierwsze warsztaty, dotyczące dziennikarstwa modowego, organizatorzy zapraszają już w ten czwartek, 9 lipca o godzinie 16.30 do Kina Starówka. Spotkanie poprowadzi Monika Stojowska. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak ciekawie pisać o modzie oraz tego, jak budować interesujący tekst w mediach społecznościowych, żeby przyciągał odbiorcę.

W najbliższą niedzielę, 12 lipca, o godzinie 16 w budynku przy ulicy Mariackiej 1 odbędzie się casting dla modelek, które wystąpią w sierpniowym pokazie. Przeprowadzi go choreograf Justyna Kuchta.

Zapraszamy dziewczęta od 16. roku życia, które chciałyby przeżyć fajną przygodę, zaprezentować się i zaistnieć na  wybiegu. Apelujemy, aby się nie bały. Nieważne, czy mają doświadczenie czy nie – powiedziała Justyna Kuchta.

Z uznaniem o inicjatywie podczas jej oficjalnej prezentacji mówili starosta sandomierski Marcin Piwnik i burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.  

Zobacz także:
– Piosenki, życzenia, prezenty i … wyznania miłosne. Urodziny Jacka Cygana w Sandomierzu [zdjęcia]
– Marszałek Sejmu odwiedzi Sandomierz oraz Osiek!
– Spotkania, warsztaty i pokazy na 17. Festiwalu Filmów NieZwykłych w Sandomierzu [zdjęcia]

– To wydarzenie pokazuje dobitnie, że czwórporozumienie miast staje się faktem, na różnych polach – także modowym i kulturowym. Czujemy się wyróżnieni faktem, że to Sandomierz stanie się gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia – podkreślił burmistrz Marcin Marzec.

“Tygodnik Nadwiślański” jest patronem medialnym Sandomierz Fashion Street.

Share.

Comments are closed.