Czwarte zakażenie na sandomierskiej neurologii. Pacjenci muszą opuścić oddział

0

Neurologia w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu zostanie całkowicie zamknięta. W czwartek wszyscy pacjenci mają opuścić oddział.

Decyzja taka została podjęta, ponieważ w nocy z wtorku na środę u kolejnego pracownika neurologii stwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Jak poinformował starosta Marcin Piwnik, ośmiu pacjentów zostanie przetransportowanych do szpitala zakaźnego w  Starachowicach. U chorych tych nie stwierdzono zakażenia, wymagają oni jednak dalszego leczenia szpitalnego.  Jedna osoba zostanie przeniesiona do oddziału obserwacyjnego w sandomierskiej lecznicy, a pozostałe zostaną wypisane do domów, gdzie będą odbywać kwarantannę.

Wszystkim 19 pacjentom wykonane zostaną testy na obecność koronawirusa.

Zobacz także:
– Dwie ofiary śmiertelne koronawirusa w powiecie tarnobrzeskim, jedna w stalowowolskim . Są nowe zakażenia
– Jest decyzja: Jezioro Tarnobrzeskie zamknięte na całe lato!
– Od 4 maja II etap znoszenia ograniczeń. Jakie obostrzenia zostaną złagodzone?

Neurologia zostanie zdezynfekowana. Według starosty, będzie mogła wznowić działalność w najbliższy poniedziałek. Pracę podejmie tam nowy personel, co do którego nie ma żadnych podejrzeń o zakażenie.

Zamknięcie oddziału zalecił powiatowy inspektor sanitarny. – To najlepsze rozwiązanie. Musimy je wprowadzić, aby nie było więcej zakażeń i problemy na oddziale się nie pogłębiały  – powiedział starosta Marcin Piwnik.

Problemy zaczęły się we wtorek, 21 kwietnia, gdy   okazało się, że koronawirusa ma pracujący na neurologii lekarz.

Więcej na ten temat w “Tygodniku Nadwiślańskim”.

Share.

Comments are closed.