Dwaj księża w izolacji. Mieszkańcy zgłaszają się na testy. Po stwierdzeniu koronawirusa w sandomierskiej parafii - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Dwaj księża w izolacji. Mieszkańcy zgłaszają się na testy. Po stwierdzeniu koronawirusa w sandomierskiej parafii

0

Parafianie z prawobrzeżnego Sandomierza zgłaszają się już na testy pod kątem koronawirusa. Jak informowaliśmy, u jednego z księży potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski przy ulicy Lwowskiej został zamknięty.   

Ksiądz, u którego potem stwierdzono zakażenie COVID 19, zgłosił się do szpitala z bólem z głowy i ogólnym osłabieniem. Obecnie przebywa on w izolacji  – informuje Marcin Piwnik, starosta sandomierski. 

Drugi duchowny pracujący w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski również został  poddany izolacji. Czeka na wyniki testów na koronawirusa. 

We wtorek po południu strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu mają przeprowadzić dezynfekcję i ozonowanie kościoła. W środę świątynia ma być ponownie otwarta dla wiernych. Msze św. będzie odprawiał tam ksiądz, który teraz przebywa poza parafią.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wystosowała apel o kontakt do osób, które w okresie od 1 do 13 lipca uczestniczyły w nabożeństwach oraz przyjmowały sakramenty święte (spowiedź, komunia) w kościele przy ulicy Lwowskiej. „PPIS w Sandomierzu  prosi jednocześnie o obserwowanie swojego stanu zdrowia, w przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych, zwłaszcza takich jak gorączka, kaszel bądź duszności lub inne należy skonsultować się z lekarzem” – czytamy w komunikacie.

Zobacz także:
– Kolejny etap walki z komarami w Sandomierzu. Tym razem skuteczniejszy?

– Takiego wykonania Gaszyn Challenge jeszcze nie było! [wideo]
– Wyniki wyborów. W powiecie sandomierskim odwrotnie niż w mieście

Sanepid decyduje, u kogo konieczne jest przeprowadzenie testów. – Wymazy pobierane są w namiocie stojącym obok sandomierskiego szpitala. Pierwsze osoby już się tam zgłaszają – mówi starosta. 

Kontakt do sanepidu: w godzinach 7.30 – 15.00 – 158322263, 158322322
oraz telefony komórkowe 606 825 157 i 730 825 157.
e-mail : psse.sandomierz@pis.gov.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.