reklama
Festiwal Jabłonki Swawole w Sandomierzu. Będą koncerty i wiele innych atrakcji [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Festiwal Jabłonki Swawole w Sandomierzu. Będą koncerty i wiele innych atrakcji [wideo]

0

Impreza pod nazwą Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival odbędzie się w Sandomierzu w tę sobotę, 6 sierpnia. Gwiazdą będzie Natalia Szroeder.

Impreza na sandomierskich błoniach rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do 23. W tym czasie na uczestników będzie czekała „Strefa apetyczna” ze stoiskami sponsorów, stoiskami gastronomicznymi i stoiskami rzemiosła artystycznego. Będą się odbywały również między innymi warsztaty plecenia wianków na głowę i robienia kwiatów jabłoni. Muzykę w tle zapewni DJ S.W.I.M.

O godzinie 17 na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu rozpocznie się happening jabłonkowy i parada z udziałem Orkiestry Na Dużym Rowerze, zespołu Dym, bębniarzy z Bazarnik Drums oraz festiwalowych Jabłonek. Uczestnicy wydarzenia przejdą staromiejskimi uliczkami na teren imprezy, czyli plac Jana Pawła II. Tutaj o godzinie 17.50 ruszy Strefa muzyczna.

Oto program:

godzina 17.50 Rozpoczęcie Swawoli.
godzina 18 – zagra zespół Dym.
godzina 18.50 – wystąpi Luna, czyli Aleksandra Katarzyna Wielgomas.
godzina 20.10 – na scenie pojawi się Natalia Szroeder.
godzina 21.30 – koncert zespołu Orkiestra Na Dużym Rowerze.
godzina 23 – zakończenie.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Imprezę organizuje Fundacja State of Poland z Warszawy, promująca polską gospodarkę i polski styl życia. Partnerem Festiwalu jest Miasto Sandomierz.

Jabłonki Food & Music Apple Festival, znany również jako Festiwal Jabłonki Swawole, to wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2021 roku. Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się trzech miastach: Toruniu, Giżycku i Sandomierzu.

Jak mówią organizatorzy, Jabłonki Swawole to festiwal polskiego stylu życia, polskiej gościnności, polskich smaków, zapachów, rytmów, celebracji polskiej natury i nieskrępowanych swawoli. W warstwie wizualnej i narracyjnej wydarzenia luźno nawiązuje do prastarych, słowiańskich legend, wierzeń i bajań, nadając im nowoczesną, lekką i atrakcyjną w odbiorze formę.

– Podczas Jabłonek, przy muzyce i jedzeniu, celebrujemy to, co w Polsce najlepsze: naturę, piękno, polską kulturę i polskie smaki. Wszak faktem jest, że w każdym napoju jabłkowym na świecie jest przynajmniej kropla soku wyciśniętego z jabłka zerwanego w polskim sadzie – przypominają organizatorzy.

Specjalnie z okazji Festiwalu powstała nowa wersja przeboju Anny Jantar „Przetańczyć z Tobą chcę całą noc”  w wykonaniu Igo i Natalii Szroeder. Teledysk do piosenki został nakręcony w sandomierskich plenerach.

https://www.youtube.com/watch?v=YLt7HhyxGyc

 

 

 

Zostaw odpowiedź