reklama
reklama
Galeria handlowa w centrum Tarnobrzega? Najwcześniej za dwa lata... - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Galeria handlowa w centrum Tarnobrzega? Najwcześniej za dwa lata…

12
1 z 7

Nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy czekali na budowę zapowiadanej od dawna galerii handlowej w centrum Tarnobrzega. Znów zmienił się termin w jakim Galeria Tarnobrzeg miałaby zostać oddana do użytku.

Galeria Tarnobrzeg, czyli wielki obiekt handlowy, który ma zostać zlokalizowany u zbiegu ulic Sikorskiego i Sienkiewicza, to chyba najdłużej zapowiadana inwestycja w mieście. Poświęciliśmy jej już wiele miejsca – zarówno na portalu, jak i na łamach naszego Tygodnika. Kilka razy gościła nawet na jego pierwszej stronie.

Od początku bowiem wizja jej budowy rozpalała emocje. Najpierw dotyczyły one perypetii związanych z konserwatorem zabytków, który nie chciał nawet słyszeć o takiej inwestycji w tym miejscu, później kolejnych prezentowanych jej koncepcji i związanych z nimi protestów, a w końcu zapowiadanych terminów wbicia pierwszej łopaty i oddania do użytku gotowego już obiektu.

Do tej pory – poza ogrodzenia blaszanym płotem terenu, na którym miałaby stanąć Galeria Tarnobrzeg – nic konkretnego się w tej sprawie nie wydarzyło. Ogrodzony teren zarasta trawą i nie widać na nim żadnego ruchu. Inwestor w ostatnim czasie nie chciał wypowiadać się na temat tego, kiedy może ruszyć budowa. Przyznawał jedynie, że sytuacja związana z wojną na Ukrainie fatalnie wpłynęła na rynek budowalny i obecnie realizacja inwestycji musi zostać nieco przesunięta w czasie. Jak długo?

Tego dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej tego projektu. W miejscu, w którym jeszcze do niedawna widniała informacja, że Galeria Tarnobrzeg zostanie otwarta w pierwszym kwartale 2023 roku, obecnie „wisi” inna: „PIERWSZE NOWOCZESNE CENTRUM HANDLOWO-ROZRYWKOWE W TARNOBRZEGU I OKOLICY OTWARCIE I poł. 2024 r”…

Zgodnie z zapowiedziami obiekt ma mieć ok. 18000 m. kwadratowych powierzchni, z tego 16000 tys. m. kw. powierzchni handlowej przeznaczonej do wynajmu. Znajdować ma się tutaj 60 lokali handlowych, kilka restauracji i kawiarni, wielosalowe kino oraz podziemny parking na ponad 300 samochodów Poniżej znajdziecie wizualizację Galerii Tarnobrzeg:

galeria tarnobrzegbudowa galerii tarnobrzeg

1 z 7

12 komentarzy

 1. Zapewne ten teren został sprzedany Polakiemu prywacorzowi więc tak się to kończy.
  Galerie praktycznie w całej Polsce są zachodnie. I wtedy tam obowiązują zachodnie standardy. Jest super jest klimat aby tam przebywać z rodziną i dziećmi.
  U Polaka nic nie powstaje,nawet parkingi potrafią być płatne!

 2. Jest coś czego TN nie wyśledził, bo nie wie gdzie pytać. Już niedługo się przekonacie jaka budowa ruszy, będziecie mieć swoje sklepy i to nawet w dwóch miejscach. A do tego coś co będzie konkurować z Castoramą w stalowej. I to prędzej niż myślicie.
  Ale zacny tygodnie nie może głębiej poszukać i popytać.

 3. Tak szczerze to po cholerę ta galeria?-miasto się wyludnia zostają dziadki,każdy jak tylko może szuka pracy daleko od tebeku a już najlepiej za granicą,kto tam będzie robił zakupy? obstawiam że to dla młodzieży frajda będzie się spotkać i pogadać i tyle,może przejazdem ktoś wpadnie raz zobaczyć co to takiego i tyle!.A ceny będą na pewno sięgały sufitu, bo jakoś nie wierzę aby sprzedawcy wyszli na swoje, płacąc za dzierżawę krocie.

  • Darek -nie Twoje zmartwienie. Większość mieszkańców „wyludniającego”się miasta jednak czeka na tę inwestycję choćby po to ,żeby było gdzie pójść z dziećmi które przyjeżdżają w odwiedziny. Jak będziemy tak marudzić to faktycznie w inwestycjach wyprzedzi nas ot choćby mały Osiek .

  • Czy Ty byłeś kiedykolwiek w galerii? Są tam sklepy sieciowe w których w CAŁEJ POLSCE ceny są takie same. Niema innej opcji. Tak wygląda cywilizowany chandel.
   To są dobre zachodnie wzorce. Niskie ceny promocje.
   Polski prywaciarz dziad niezna tego typu biznesu.

  • Racja. Nie jest potrzebna galeria w takiej mieścinie. W galeriach nie ma do zakupienia czegoś innego , niż to co w każdym innym sklepie. Niedawno byłem w galerii w Rzeszowie. Cóż z tego, że jest dużo sklepów, kiedy w nich trudno znaleźć to co mnie interesuje.

   • Widocznie jesteś mega wymagającym klientem. Racja nie budujmy. Po co ? Teren ogrodzony będziemy paść tam kozy . Mieszkańcy bloków będą zadowoleni , ci co jednak znajdują coś do kupienia w Galeriach, będą nadal zostawiać pieniądze w Stalowej albo Rzeszowie.

 4. obywatel Tbg-a na

  Tak naprawdę galeria w Tarnobrzegu nie jest potrzebna. Wiele sklepów już jest nieużywanych.

 5. obywatel Tbg-a na

  Znowu powstanie brzydki architektonicznie budynek i na dodatek pod samymi oknami bloku. Nikt nie liczy się z mieszkańcami bloków w Tarnobrzegu.

 6. Cos malutka będzie ta galeryjka.Jakie miasto taka galeria.Nadal do Stalowej Woli czy Rzeszowa trzeba bedzie zapierd..c.

 7. Inwestor niech na tym terenie owce i brany wypasa!!!! Chwasty na 2 metry i przepiękny blaszany parkingach w centrum BRAWO!!!