Gmina Dwikozy. "Kukułki" z Rzeczycy Mokrej w finale ogólnopolskiego konkursu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 24 maja
reklama

Gmina Dwikozy. „Kukułki” z Rzeczycy Mokrej w finale ogólnopolskiego konkursu [zdjęcia]

0

Koło Gospodyń Wiejskich „Kukułki” z Rzeczycy Mokrej w gminie Dwikozy znalazło się w finale ogólnopolskiego konkursu „Bitwa Regionów”. Podczas Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie reprezentowało województwo świętokrzyskie.  

„Kukułki” znalazły się w gronie 16 finalistów konkursu, wyłonionych na podstawie samodzielnie przygotowanego filmu promocyjnego. W rywalizacji uczestniczyło ponad 600 zespołów z całej Polski.

Koło z Rzeczycy Mokrej przygotowało regionalne danie „Młody kurczak w otulinie słoniny na zasmażanej kapuście z pomidorami i kluchami siwuchami”. Jak poinformowali członkowie organizacji, zostało ono przyrządzone z lokalnych, najwyższej jakości produktów. Podane zostało na zastawie z ćmielowskiej porcelany. Przeniesiono je na dębowych tacach.

W imprezie udział wzięli między innymi: minister rolnictwa Grzegorz Puda, wiceminister Anna Gembicka, zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Krzysztof Dec i dyrektor oddziału tej instytucji w Kielcach Jacek Toś. W jury zasiedli ponadto znani z popularnych konkursów kulinarnych Sebastian Olma i Tomasz Jakubiak.

Konkurs ma na celu promocję polskiego rolnictwa i tradycji związanych ze wsią, ale także promocję tego, co z czego słyną poszczególne regiony naszego kraju.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.