Gmina Obrazów pomogła lokalnemu sprzedawcy chryzantem - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Gmina Obrazów pomogła lokalnemu sprzedawcy chryzantem

0
1 z 3

Samorząd Gminy Obrazów odkupił od lokalnego sprzedawcy 500 chryzantem. Kwiat trafią na nieznane groby, pomniki oraz ozdobią teren gminy. 

Lokalny przedsiębiorca kwiatów z Chwałek zgłosił się do urzędu gminy z zapytaniem, czy samorząd nie odkupi od niego choćby części chryzantem, tłumacząc, że z powodu restrykcji związanych z zamknięciem cmentarzy on i wielu innych sprzedawców znaleźli się w trudnej sytuacji.

Decyzja o zamknięciu cmentarzy dotknęła lokalnych przedsiębiorców, którzy w okresie Wszystkich Świętych sprzedają znicze i kwiaty, by mogły stanąć one na grobach naszych bliskich. Dlatego podjęliśmy decyzję, że jako gmina nie możemy zostawić ich w potrzebie. Zgłosił się do nas mieszkaniec z prośbą o pomoc. Postanowiliśmy go wesprzeć i odkupić chryzantemy. Kwiaty zostały postawione na grobach nieznanych żołnierzy, pomnikach oraz ozdobią urząd gminy – mówił Wójt Gminy Obrazów, Krzysztof Tworek.

W akcję zaangażowana jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdyż stamtąd pochodzi wsparcie finansowe. Według komunikatu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pomoc przysługuje zagrożonym utratą płynności finansowej posiadaczom chryzantem będącym mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwem w związku z wprowadzonym od 31 października do dnia 2 listopada br. zakazem wstępu na teren cmentarzy z powodu epidemii COVID-19.

Kwiaty na cmentarzu – 3 zdjęcia

1 z 3
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.