Gnębił wychowanków? Akt oskarżenia już w sądzie

1

Akt oskarżenia przeciwko Marcinowi B., który – zdaniem prokuratury – znęcał się nad swoimi podopiecznymi jest już w sądzie. Mężczyzna, wychowawca w jednej z opatowskich placówek, jest tymczasowo aresztowany.

Prokuratura Rejonowa w Opatowie zakończyła śledztwo przeciwko pracownikowi tutejszej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Mężczyznę oskarżono o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad osobami, którymi miał się opiekować.

Do procederu miało dochodzić przez trzy lata – od 2017 do maja tego roku. Śledczy ustalili to przede wszystkim na podstawie zeznań świadków i zebranej dokumentacji.

Zobacz także:
– Uwaga! Rozpoczyna się remont ważnego skrzyżowania w Tarnobrzegu!
– Tarnobrzeg. Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ul. św. Barbary i Sikorskiego

– Koronawirus – nowe zakażenie w powiecie sandomierskim. Są również kolejne w powiecie stalowowolskim

– Z ustaleń prokuratury wynika, że Marcin B. znęcał się nad grupą podległych mu podopiecznych nieporadnych ze względu na wiek, stan psychiczny i fizyczny poprzez stosowanie wobec nich przemocy fizycznej i psychicznej – informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Kilka dni temu skierowany został akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Opatowie. Za zarzucany czyn Marcinowi B. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Share.

1 komentarz