Gwiazda "Gry o tron" w Zamku Krzyżtopór. Nakręcono zapowiedź gry! [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Gwiazda „Gry o tron” w Zamku Krzyżtopór. Nakręcono zapowiedź gry! [wideo]

1

Na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe była kręcona reklama jednej z najpopularniejszych na świecie gier komputerowych. Pojawił się w niej Kit Harington. Gwiazda serialu „Gra o tron” występuje na tle krzyżtoporskich ruin. 

Scena przedstawiająca Kita Haringtona wygłaszającego płomienną przemowę do setek rycerzy mających wyruszyć na bitwę rozpoczyna wstęp do nowej odsłony gry „Lineage W”.  Został on nakręcony na tle Zamku Krzyżtopór.

Pobyt ekipy filmowej w Ujeździe był owiany tajemnicą. – W czasie, gdy powstawały sceny, w dniach od 4 do 8 października, zamek był zamknięty dla zwiedzających. To było wielkie przedsięwzięcie. Na planie było 300 statystów. Pojawiły się również konie. Na potrzeby produkcji na terenie naszego obiektu powstała pokaźna  garderoba – mówi Elżbieta Charymska, dyrektor Zamku Krzyżtopór.

Twórcy gry, zanim wybrali Zamek Krzyżtopór, szukali odpowiedniego miejsca w Hiszpanii i Słowacji. Rozważali również inne polskie zamki.

Premiera „Lineage W” w naszym kraju zapowiadana jest na końcówkę 2021 roku.

„Lineage” to seria gier osadzonych w okresie średniowiecza, stworzona w Korei Południowej. Jest popularna na całym świecie, a jej subskrypcje liczy się w milionach.

 

Jeden komentarz