reklama
reklama
Gwiazdy na Festiwalu "Muzyka w Sandomierzu". Wydarzenie tuż-tuż - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Gwiazdy na Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”. Wydarzenie tuż-tuż

0

Pięć atrakcyjnych, różnorodnych gatunkowo koncertów złoży się na program XXXI Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”. Wydarzenie rozpocznie się 19 sierpnia. 

Zaproszeni na festiwal artyści to znane i lubiane postaci polskiej sceny muzycznej oraz jeden zespół z Nowego Jorku, reprezentujący muzykę big-bandową w najlepszym wydaniu. Wszystkie koncerty odbędą się na dziedzińcu Zamku Królewskiego.

Program:

19 sierpnia, godz. 21:00

LEMON 

50 zł przedsprzedaż / 70 zł w dniu koncertu

20 sierpnia, godz. 20:00

NATALIA NIEMEN – „Niemen mniej znany”

50 zł przedsprzedaż / 70 zł w dniu koncertu

25 sierpnia, godz. 20:00

ANIA KARWAN

50 zł przedsprzedaż / 70 zł w dniu koncertu

26 sierpnia, godz. 20:00

RAZ DWA TRZY – „30 lat jak jeden koncert…”

Nocna Strefa Grania – koncert pod patronatem NSG Group

50 zł przedsprzedaż / 70 zł w dniu koncertu

27 sierpnia, godz. 20:00

NAT OSBORN BAND

30 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu

Karnet weekendowy 19-20 sierpnia: 80 zł przedsprzedaż / 120 zł w trakcie festiwalu; karnet weekendowy 25-27 sierpnia: 110 zł przedsprzedaż / 170 zł w trakcie festiwalu.

Bilety i karnety można kupić codziennie w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 20, Tel. +48 15 644 61 05 i 882 928 877) lub na www.kupbilecik.pl, a także bezpośrednio przed koncertami.

LemON to grupa założona przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Sandomierski koncert jest częścią trasy z okazji 10-lecia jej działalności. Zespół ma na koncie cztery albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. Utwory:  ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro” czy ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy. LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Natalia Niemen stworzyła projekt, w którym pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach, jak „Terra Deflorata” czy „Spod chmury kapelusza”. Program koncertowy to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80. Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia
i wykonywania swojej muzyki zatrudnił cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów artysty, takich jak „Jednego serca”,  „ Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”.

Anna Karwan to zwyciężczyni konkursu Premiery 56. Festiwalu Polskiej Piosenki  w Opolu. Przebój „Słucham Cię w radiu co tydzień” przyniósł artystce aż trzy nagrody – za najlepszy tekst, kompozycję i nagrodę główną jury. W 2020 roku utwór uzyskał również status podwójnej platynowej płyty. Debiutancka płyta Ani ukazała się w 2019 roku, dając fanom artystki też takie przeboje, jak „Głupcy”, który pokrył się platyną czy „Czarny Świt”, uhonorowany złotą płytą. Artystka została nominowana do Fryderyków 2020 w kategorii „Fonograficzny debiut roku”, a w 2021 płyta „Ania Karwan” osiągnęła status złotej.

Ania Karwan szerszej publiczności dała poznać się podczas VII edycji programu „The Voice of Poland” z 2016 roku, w którym dotarła do ścisłego finału. Jej głos od lat można usłyszeć w licznych produkcjach filmowych, takich jak: „Listy do M”, „Pitbull”, „Planeta Singli”. W styczniu 2022 roku premierę miał nowy singiel „Ostatni Raz”, który jest piosenką promującą film „Jak pokochałam gangstera”. Premiera nowej płyty artystki przewidziana jest na wrzesień.

Koncert Raz Dwa Trzy pod nazwą „30 lat jak jeden koncert…”  to część jubileuszowej trasy. Zespół łączy rock i poezję śpiewaną, jest wierny  swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Nagrał w mistrzowski sposób piosenki Agnieszki . Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Formacja przez
te wszystkie lata zbudowała ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów –
od małych klubów, po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym Raz Dwa Trzy.

Popowo-jazzowe, big-bandowe granie siedmioosobowego Nat Osborn Band oraz niezwykła charyzma lidera przypadną do gustu każdemu słuchaczowi. Nat Osborn studiował grę na tabli w Indiach, grał na gitarze na ulicach Budapesztu, pisał utwory na hiszpańskich balkonach, wypełniał po brzegi miejsca koncertowe w całym Nowym Jorku, a to wszystko przed ukończeniem 25. roku życia. To płodny kompozytor, jego płynność w przechodzeniu przez gatunki tworzy niepowtarzalny
i oryginalny dźwięk. Występując z takimi artystami, jak Paul Simon, Wynton Marsalis, Ludacris i Marc Broussard, doświadczeni koledzy z zespołu Osborna stworzyli niezaprzeczalnie wysokiej klasy jednostkę z prawdziwie urzekającym brzmieniem.

Organizatorami festiwalu są Sandomierskie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Sandomierzu. Partnerem Muzeum Zamkowe.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.