Historia Bartusia z Sandomierza w "Wiadomościach" TVP [wideo] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Historia Bartusia z Sandomierza w „Wiadomościach” TVP [wideo]

0

Telewizja Polska podczas wieczornego pasma „Wiadomości” w ubiegły piątek wyemitowała materiał na temat postępów chorującego na SMA Bartka Przychodzkiego z Sandomierza, który w listopadzie rozpoczął terapię genową. „Uśmiech praktycznie nie schodzi z twarzy Bartusia” – informują ogólnopolskie media.

Do trwającej od lutego 2021 roku, jednej z najgłośniejszych w Polsce akcji zbiórki na lek warty 9,5 miliona, oprócz mieszkańców regionu, samorządowców i przedsiębiorców, przyłączyły się także ogólnopolskie media, aktorzy, celebryci i sportowcy. Dnia 20 października media obiegła wieść o końcu zbiórki. Ostatnie 100 tysięcy zebrano w dobę.

Zobacz także: 
– Sandomierzanie wsparli zbiórkę dla Igi

Najdroższy lek świata chłopiec otrzymał w listopadzie minionego roku. Jak zaznaczył tata malucha, pozytywne zmiany pojawiły się w mgnieniu oka. – Pierwsze efekty dostrzegłem jeszcze w tego samego dnia. Bartuś dostał lek w samo południe, a wieczorem widziałem, że ma więcej siły. W kolejnych dniach Bartuś co chwila pokazywał coś nowego – mówił dla TVP Łukasz Przychodzki.

Mama chłopca poinformowała, że Bartek bardzo dobrze przeszedł terapię genową, również jego wyniki wychodzą pozytywnie. – Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasz synek dostał nowe życie i szansę na ogromną sprawność – mówiła Agnieszka Przychodzka, mama Bartka.

Obejrzyj materiał wideo w 25 minucie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.