Koronawirus – Kolejne zmiany w komunikacji miejskiej w Sandomierzu

0

Najbardziej popularne kursy komunikacji miejskiej w Sandomierzu są obsługiwane przez dwa, a nawet trzy autobusy.   Dla zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów pojazdy są codziennie dezynfekowane, niebawem będą również ozonowane.     

W autobusach wydzielone zostały miejsca, na których pasażerowie mogą usiąść. Oznaczone są taśmami. Jest to związane z nowym rozporządzeniem rządu, zgodnie z którym w autobusach dostępna ma być tylko połowa miejsc siedzących. Ma to przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Po to, aby mimo ograniczeń sandomierzanie mogli bez przeszkód korzystać z komunikacji miejskiej, w niektórych godzinach podstawiane są dodatkowe autobusy. Dotyczy to linii numer 2.

– Pasażerowie są liczeni. Kursy na wszystkich liniach są dokładnie analizowane. Na bieżąco podejmujemy decyzje, czy jest potrzeba uruchomienia dodatkowych autobusów – wyjaśnia Piotr Sołtyk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej  i Mieszkaniowej w Sandomierzu.

Wcześniej w autobusach wydzielona  została strefa buforowa, oddzielająca kabinę kierowcy od pasażerów. Kierowcy nie prowadzą już sprzedaży biletów, można je kupić wyłącznie w automatach.

Dbamy również o higienę. Za każdym razem po zjeździe do bazy autobusy są dokładnie dezynfekowane. Już niebawem będą dodatkowo ozonowane.  Chcemy, by nasze autobusy były profesjonalnie odkażane – mówi Piotr Sołtyk.

Komunikacja miejska w Sandomierzu, przypomnijmy, kursuje zgodnie z sobotnim rozkładem jazdy. Zmiana nie dotyczy tylko linii numer 4.

Share.

Comments are closed.