Mieszkańcy powiatu sandomierskiego podziękowali za plony [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

Mieszkańcy powiatu sandomierskiego podziękowali za plony [zdjęcia]

0

W Koprzywnicy mieszkańcy powiatu sandomierskiego świętowali  dożynki.  

Uroczystość rozpoczęła msza w kościele św. Floriana, w czasie której rolnicy dziękowali za plony. Później korowód wyruszył na stadion sportowy. Na czele jechała bryczka wioząca gospodarzy dożynek, później szła koprzywnicka Młodzieżowa Orkiestra Dęta, za nią poczty sztandarowe oraz reprezentacje gmin, wiele z nich w regionalnych strojach, z wieńcami.

Na stadionie odbyła się część obrzędowa. Gospodarze święta:  Maria Lachtara, sołtys wsi Postronna w gminie Koprzywnica  i Marcin Czuja, sadownik z Wierzbin w gminie Obrazów przekazali chleb dożynkowy burmistrz Koprzywnicy Aleksandrze Klubińskiej  i staroście sandomierskiemu Marcinowi Piwnikowi. Później, zgodnie z tradycją, nastąpiła prezentacja wieców dożynkowych i ich ośpiewanie. Najpiękniejszy, w opinii komisji, był wieniec gospodarzy,  uwity przez mieszkańców wioski Krzcin i to on będzie reprezentował powiat na dożynkach wojewódzkich.

Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia przygotowały na dożynki mnóstwo smakołyków, wśród nich   ciasta, pierogi i bigos. Gwiazdą wieczoru był zespół Baciary.

Relacja z dożynek ukaże się w najbliższym wydaniu “Tygodnika Nadwiślańskiego”.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.