Mieszkańcy zaparkują za darmo

3

Miejscy radni Sandomierza przyjęli burmistrzowski projekt uchwały dotyczący stref wolnego parkowania w  mieście. Sandomierzanie, którzy wykupią roczny abonament, będą mogli parkować za darmo.

W tej chwili trwa przygotowywanie kart mieszkańca, po wykupieniu których, osoby zameldowane w Sandomierzu będą mogły parkować za darmo na terenie całego miasta. Karty będą dostępne od 1 maja.

– Koszt karty to 24 zł rocznie. Przyjęliśmy symboliczne założenie, że mieszkaniec wydaje miesięcznie 2 zł na parkowanie. W rzeczywistości chodzi o to, aby pokryć koszty wyprodukowania kart. Dziękuję radnym za to, że poparli moją propozycję, bo chyba wszyscy uważamy podobnie, że mieszkańcy miasta mają prawo do pewnych ulg – mówi burmistrz Marek Bronkowski.

Karta będzie ważna przez rok od daty jej otrzymania i będzie przyporządkowana  do  konkretnej  osoby.  Innymi  słowy,  jeśli samochód jest zarejestrowany przykładowo na jednego z małżonków, to drugiemu, jeśli chciałby zaparkować tym pojazdem w strefie wolnego parkowania, ulga ta nie przysługuje. Karty będą pozwalały na darmowe parkowanie w obrębie miasta, bez limitów czasowych. (…)

Józef Żuk

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

3 komentarze

  1. Żadne rozwiązanie to wyciągniecie kasy w inny sposób.Wybrańcy zachowują się jak Piłat.Zazwyczaj z samochodu korzystają wszyscy ,mąż ,żona dzieci i co do jednego auta trzy karty.A co jeżeli mieszkaniec używa w miejscu zamieszkania samochodu służbowego.Nie potrzebne karty wystarczy meldunek w Sandomierzu. Włącz myślenie panie burmistrzu,słowa należy dotrzymywać .24 złote to też kasa.A radni to tez niech myślą o mieszkańcach ,anie o swoich przywilejach.

  2. Żadne rozwiązanie to wyciągniecie kasy w inny sposób.Wybrańcy zachowują się jak Piłat.Zazwyczaj z samochodu korzystają wszyscy ,mąż ,żona dzieci i co do jednego auta trzy karty.A co jeżeli mieszkaniec używa w miejscu zamieszkania samochodu służbowego.Nie potrzebne karty wystarczy meldunek w Sandomierzu. Włącz myślenie panie burmistrzu,słowa należy dotrzymywać .24 złote to też kasa.A radni to tez niech myślą o mieszkańcach ,a nie o swoich przywilejach.