Nocna prohibicja [W najnowszym TN]

0

W Sandomierzu nie kupimy już alkoholu na wynos w nocy. Radni miejscy po długiej i burzliwej dyskusji zdecydowali, że zakaz sprzedaży napojów alkoholowych będzie obowiązywał od 22 do 6 rano.

Uchwała jest pokłosiem nowych przepisów, które umożliwiają gminom wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży napojów alkoholowych. W związku z tym w Sandomierzu przeprowadzono konsultacje społeczne, w których większość (z ponad 700) respondentów opowiedziała się za ograniczaniem sprzedaży alkoholu w nocy. Te opinie, jak również presja grupki mieszkańców największego sandomierskiego osiedla, Rokitka, niewątpliwie przyczyniły się do tego, że radni podjęli taką a nie inną decyzję. Po
nadto wprowadzono ograniczenia w wydawaniu zezwoleń na sprzedaż alkoholu. W każdym z sześciu przypadków, wymienionych w uchwale, maksymalny pułap wynosi 70. Chodzi tu o sprzedaż napojów przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży o zawartości do 4,5 proc. alkoholu oraz piwa; sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5 proc. alkoholu z wyjątkiem piwa oraz sprzedaży napojów o zawartości alkoholu powyżej 18 proc. Taki sam limit zezwoleń będzie obowiązywał w przypadku sprzedaży tych samych napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży… (jż)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu „TN”.

Share.

Comments are closed.