Nowe autobusy już w Sandomierzu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Nowe autobusy już w Sandomierzu [zdjęcia]

4

Flota Zakładu Komunikacji Miejskiej powiększyła się o sześć nowych autobusów firmy Solaris. W środę po południu pojazdy dotarły do Sandomierza. Zaczną wozić pasażerów prawdopodobnie od początku października. 

Są to autobusy niskopodłogowe, z silnikami dieslowskimi, ale emitującymi mniejszą ilość spalin, spełniającymi normę środowiskową Euro 6. Pojazdy wyposażone są w klimatyzację, biletomaty oraz elektroniczną informację pasażerską. Przystosowane są do przewozu około 60 pasażerów, miejsc siedzących jest 17.

To ważna inwestycja dla funkcjonowania naszej spółki, a przede wszystkim dla pasażerów, którzy korzystają z publicznej komunikacji – podkreślił Piotr Sołtyk, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu.

Kolorystyka autobusów – biała i pomarańczowa – jest nieprzypadkowa. Jest zgodna ze strategią marki Sandomierza. Na pojazdach pojawi się jeszcze logotyp miasta.

– Od czwartku rozpoczynamy procedurę rejestrowania i ubezpieczania autobusów. Kierowcy muszą przejść szkolenia. Potrzebujemy kilku dni na załatwienie formalności, po to, aby pojazdy mogły bezpiecznie i zgodnie z prawem wyjechać na ulice – powiedział Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza.

Zakup kosztował w sumie ponad 6,7 mln zł. 85 procent tej kwoty stanowią fundusze pozyskane przez sandomierski samorząd z Unii Europejskiej.

Dwa z dotychczas użytkowanych autobusów miejskich zostaną sprzedane, natomiast pięć zostanie zlikwidowanych.

W późniejszym czasie ma być wyremontowanych 25 wiat i zatok autobusowych znajdujących się na terenie Sandomierza.

Udostępnij

4 komentarze

  1. Sandomierz doczekał się czasów gdy chłopok pochodzący z PGR-u z Samborca ze słabym rolniczym wykształceniem na AR w Rzeszowie zarobił w 2020 roku około 170 tysięcy wg oświadczenia majątkowego

Zostaw odpowiedź