"Oddaj krew za babeczkę" – sandomierska akcja na Dzień Kobiet - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

“Oddaj krew za babeczkę” – sandomierska akcja na Dzień Kobiet

0

Akcja oddawania krwi na rzecz mieszkanek Sandomierza leczących się onkologicznie odbędzie się w mieście z okazji Dnia Kobiet.  Za krew będzie można dostać … babeczkę. 

Akcja pod nazwą “Oddaj krew za babeczkę” jest organizowana wspólnie przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Urząd Miasta. Zaangażowani zostaną w nią pracownicy kuchni w sandomierskich szkołach, którzy będą piec babeczki. Będą one wręczane każdemu dawcy, który zgłosi się w czasie trwania akcji do Stacji Krwiodawstwa w Sandomierzu.

Poprzez te wypieki, trochę na wesoło, chcemy zachęcić mieszkańców, żeby wzięli udział w szczytnym wydarzeniu i w ten sposób wsparli mieszkanki naszego miasta i okolic, które zmagają się z rakiem – powiedział burmistrz Marcin Marzec.

Urszula Gach z sandomierskiego oddziału PCK podkreśliła, że akcja ma dwa cele. Jednym jest pozyskanie krwi dla pacjentek chorych onkologicznie, a drugim promowanie krwiodawstwa. – Akcję dedykujemy Sandomierskiemu Stowarzyszeniu “Amazonki” w podziękowaniu za ich 20-letnią działalność. Chcemy im podziękować za to, że mimo własnych ograniczeń i problemów wspierają się  wzajemnie.  Współpracują także z naszą organizacją. Nigdy nie odmawiają pomocy. Uczestniczą w różnych akcjach – podkreśliła Urszula Gach.

Do uczestnictwa w przedsięwzięciu zaapelowała Agata Król, naczelniczka Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta Sandomierza. –  Liczymy na duży odzew, ponieważ jest to akcja z serca do serca – powiedziała Agata Król.

Wsparcie dla inicjatywy od razu zadeklarował Klub Honorowych Dawców działający przy Pilkington Automotive Poland. Ryszard Marzec, jeden z członków klubu zapewnił, że będzie zachęcał pracowników zakładu do oddawania krwi.

Najpierw zakładano, że akcja będzie trwała tylko jeden dzień – 8 marca. Pierwsze zapowiedzi spotkały się jednak z tak dużym odzewem, że organizatorzy postanowili ją wydłużyć  do 12 marca.

Krew mogą oddać osoby w wieku od 18 do 60 lat, cieszące się dobrym zdrowiem. Punkt krwiodawstwa mieści się przy ulicy Schinzla, w budynku szpitala. Teraz wejście znajduje się od strony lądowiska. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 11.30.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.