reklama
Opatów. Zlot samochodów i moc innych atrakcji dla Igusi [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Opatów. Zlot samochodów i moc innych atrakcji dla Igusi [zdjęcia]

0
1 z 13

Auta zabytkowe i najnowocześniejsze modele różnych marek, również sportowe i stuningowane, można podziwiać dzisiaj (w niedzielę, 14 listopada) w Opatowie. Zlotowi samochodów towarzyszy wiele innych atrakcji. Pieniądze zebrane w czasie imprezy zostaną przeznaczone na leczenie czteromiesięcznej Igi, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni.

Wydarzenie odbywa się na placu targowym przy ulicy Stefanii Sempołowskiej. Na zlot zorganizowany przez Moto Club Bogoria przyjechało ponad sto samochodów. Są wśród nich leciwe maluchy, duże fiaty i żuki, najnowocześniejsze modele porsche, audi i BMW. Przyjechali także motocykliści. Chętni mogą skorzystać z przejażdżki wybranym pojazdem w zamian za datek dla Igusi.

Ciasta i inne przysmaki przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich i mieszkańcy Gojcowa – wioski, w której mieszka dziewczynka. W programie są pokazy ratownictwa drogowego, konkursy, między innymi na najgłośniejszy wydech, licytacje oraz gry i zabawy.

W wydarzeniu uczestniczą rodzice Igi – Jolanta i Dariusz Kaczmarczykowie.

Nie sądziliśmy, że inicjatywa spotka się z tak dużym odzewem. Cieszymy się, że jest tak wiele osób, które chcą pomóc. Robimy wszystko, by ratować córeczkę. Wiemy, że szykują się kolejne podobne akcje. Mamy nadzieję, że  przyniosą one efekty i uda się zebrać pieniądze na leczenie – powiedzieli Jolanta i Dariusz Kaczmarczykowie.

Terapia genowa, która mogłaby powstrzymać postęp choroby Igusi, kosztuje 9 milionów złotych. Do tej pory, w czasie miesiąca, zebrano ponad 700 tysięcy złotych.

– To było całkowicie spontaniczne. Znajoma zapytała, czy nie zorganizowalibyśmy imprezy dla Igusi. Zgodziliśmy się bez wahania. Po raz pierwszy przygotowujemy wydarzenie na tak dużą skalę – zaznaczył Jakub Ozdoba, prezes Moto Club Bogoria.

W czasie imprezy nie zabraknie koncertów. Zagrają  DJ Katia, zespoły Wzór i Prestige.

Więcej na temat wydarzenia w papierowym wydaniu „TN”.

1 z 13

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.