Pilnie potrzebne ponad 120 tys. zł na operację i rehabilitację 5-letniej Zosi. Rodzice proszą o pomoc - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Pilnie potrzebne ponad 120 tys. zł na operację i rehabilitację 5-letniej Zosi. Rodzice proszą o pomoc

0

5-letnia mieszkanka Jankowic w powiecie opatowskim, Zosia Słapek, od najmłodszych lat mierzy się z niepełnosprawnością. By dziewczynka stanęła na własnych nóżkach, konieczna jest operacja zwichniętych stawów biodrowych, długa rehabilitacja w ośrodku i w domu. Na siepomaga oraz na facebooku ruszyły zbiórki pieniędzy.

Zosia od najmłodszych lat cierpi na wiele jednostek chorobowych, m.in. niedowład nóg, zwichnięte biodra, przeprosty w kolanach, stopy końsko-szpotawe, niedowład spastyczny ręki prawej, zez ukryty w oku prawym, autyzm dziecięcy, pęcherz neurogenny i niedrożność jelit. By 5-latka mogła spełnić marzenie o staniu na własnych nóżkach, potrzebna jest kwota 120 tys. zł, która umożliwi zaawansowaną operację i rehabilitację.

Rodzice dziewczynki w tym celu zorganizowali zbiórki na portalu siepomaga, powstały również grupy do licytacji na facebooku. Zebrane pieniądze umożliwią osteopatomię, bardzo skomplikowaną operację, polegającą na przecięciu miednicy, kości udowej, otwartego zwichnięcia biodra oraz przemieszczeniu m. in. kości biodrowo-lędźwiowej na zewnątrz. Po operacji 5-latka będzie musiała przejść długą i kosztowną rehabilitację, będzie potrzebowała również specjalistycznego sprzętu.

„Choroby naszej córeczki oddziałują na wiele narządów i stopniowo odbierają jej sprawność, doprowadzając do trwałej niepełnosprawności. Szansą dla Zosi jest leczenie operacyjne obu zwichniętych stawów biodrowych” – piszą na stronie zbiórki rodzice dziewczynki.

Zobacz także:
– Nowe informacje w sprawie tragedii na przejeździe kolejowym [zdjęcia]


„Koszt przywracania Zosi do zdrowia jest dla nas kosmiczny, wręcz nieosiągalny. Szanowni państwo, przychodzimy do Was z prośbą o pomoc w realizacji największego marzenia naszej córki Zosi, która ma 5 lat i bardzo marzy o tym, by w końcu stanąć na nóżkach oraz chodzić o własnych siłach. Trwa wyścig z czasem o sprawność naszej kochanej córki. Potrzebujemy armii aniołów o wielkich sercach, którzy zechcą się przyłączyć do pomocy Zosi” – piszą rodzice Zosi.

Link do zbiórki na portalu siepomaga.pl
„Zosia Słapek w drodze po marzenia” – blog 
Facebookowa grupa do licytacji

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.