Cezary Łutowicz został zwycięzcą jubileuszowej, 30. edycji konkursu "Porównania", organizowanego przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu.
Nagrody zostały wręczone laureatom w piątek, 10 grudnia, podczas wernisażu pokonkursowej wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Cezary Łutowicz otrzymał nagrodę starosty sandomierskiego za cykl fotografii.
- W 2004 roku wymyśliłem sobie inną fotografię , bardzo "swoją", mocno odbiegającą od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. A jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że fotografia jest zdjęciem czegoś. Ja staram się zabierać jej szum informacyjny, sprowadzając obraz do wyobrażeń abstrakcyjnych. Z fotografią jest jak z innymi dziedzinami sztuki. Mamy przecież kompozycje muzyki poważnej i jej transkrypcje jazzowe, mamy malarstwo realistyczne, ale także abstrakcyjne - mówił artysta.
Wśród laureatów znaleźli się również: Andrzej Rachoń, Jowita Przepadło, Andrzej Karwat, Marek Pokutycki, Stanisław Świeca oraz Karolina Bednarska. Przyznana została także nagroda publiczności. Trafiła do Andrzeja Karwata.
Jury pod przewodnictwem doktora habilitowanego Krzysztofa Bartnika z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oceniło 75 prac. Na wystawę zostało zakwalifikowanych 47. To prace różnorodne, jest między innymi malarstwo, grafika warsztatowa, rzeźba, grafika komputerowa, papier czerpany i tkanina unikatowa.
Więcej o konkursie w "Tygodniku Nadwiślańskim".
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Z miłością do lodu. Walentynki Body Mors Tarnobrzeg
Gorący Zienć szuka chłodnej teściowej, pośród morsów.
Zienć
23:51, 2026-02-15
Posłanki PiS Elżbieta Witek i Ewa Leniart na Walentynki
Po zdjęciach poznać kto jest zwolennikiem pis Ale wstyd dla Tarnobrzega.
Jar
17:00, 2026-02-15
Posłanki PiS Elżbieta Witek i Ewa Leniart na Walentynki
Won won won
Paweł
15:05, 2026-02-15
Posłanki PiS Elżbieta Witek i Ewa Leniart na Walentynki
Ciemnota króluje na ścianie wschodniej. Tu już nie jest Polska B, tylko C lub D. Grupa dziadków z kruchty na spotkaniu. Piss przez 8 lat wszystko zepsuł czego się dotknął. Edukacja spierniczona do kwadratu.
pisdopiachu
12:48, 2026-02-15