Zamknij

Nie żyje Piotr Pawłowski, wieloletni kierownik sandomierskiego oddziału Archiwum Państwowego, społecznik, badacz przeszłości

15:51, 19.12.2022 Aktualizacja: 18:41, 19.12.2022
Skomentuj

Nie żyje Piotr Pawłowski, długoletni pracownik Archiwum Państwowego w Kielcach, kierownik Oddziału Zamiejscowego w Sandomierzu.

Piotr Pawłowski zmarł 17 grudnia w wieku 66 lat. W Archiwum Państwowym pracował 45 lat, od 1977 roku. Przeszedł kolejne stanowiska kariery zawodowej archiwisty, od młodszego archiwisty do kustosza. Pełnił funkcje kierownicze – w latach 1990-2022 był kierownikiem oddziału zamiejscowego w Sandomierzu.

Obowiązki zawodowe łączył z pracą społeczną i badawczą. Był aktywnym członkiem m.in. Towarzystwa Naukowego Sandomierskiego, Stowarzyszenia Archiwistów Polskich oraz Stowarzyszenia „Pamięć i Solidarność” w Sandomierzu. Był autorem wielu publikacji i wystąpień z zakresu archiwistyki i historii.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w środę, 21 grudnia, o godzinie 11 w kościele parafialnym pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Sandomierzu.

Fot. Archiwum Państwowe w Kielcach 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%