[FOTORELACJA]9313[/FOTORELACJA]
Remont był podzielony na dwa etapy. Pierwszy obejmował renowację drewnianych elementów konstrukcji – zostały one oczyszczone i zaimpregnowane. Wymieniono również przykrywający studnię gont, dotychczasowy był już mocno zniszczony, w niektórych miejscach dziurawy. Te prace wykonała na własny koszt firma Strojny.
W drugim etapie wymieniona została nawierzchnia oraz prowadzące do studni kamienne schodki. Odnowiono również metalowe elementy mechanizmu. Murek cembrowiny został wymieniony na nowy, wykonany z piaskowca.
– Studnia nie jest obiektem zabytkowym, dlatego nie mogliśmy pozyskać na jej remont dofinansowania. Pieniądze na wykonanie drugiego etapu prac pochodziły z budżetu miasta. Studnia prezentuje się teraz pięknie – powiedział burmistrz Paweł Niedźwiedź.
Drewniana konstrukcja studni jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów Rynku. Jest stosunkowo młoda, powstała bowiem w latach 70. XX wieku. Znajduje się jednak w historycznym miejscu – tam, gdzie od XVI wieku sandomierzanie czerpali wodę.
[ZT]221723[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz