Ogromny sukces Leny Wiater. Sandomierzanka została mistrzynią Europy! [FOTO]

08:34, 16.06.2024 . Aktualizacja: 15:22, 18.06.2024

Lena Wiater z Sandomierza została mistrzynią Europy w dyscyplinie fit kids. Zawody zostały rozegrane w tę sobotę, 15 czerwca, w Koszycach na Słowacji.

[FOTORELACJA]6882[/FOTORELACJA]

„Usłyszeć na żywo Mazurka Dąbrowskiego, gdy twoje dziecko okryte jest polską flagą....bezcenne" – napisał Sławomir Wiater, tata mistrzyni.

Dziewczynka zaprezentowała na mistrzostwach  w Koszycach choreografię autorstwa Oliwii Rejment.

Lena Wiater jest uczennicą Szkoły Podstawowej numer 4 w Sandomierzu. Ćwiczy od około pięciu lat. Jest zawodniczką Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społecznego "Regionalni". Trenuje pod okiem Grzegorza Bielca i Seriozy Koczariana z sekcji akrobatycznej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Rzeszów. W rozwijaniu sportowej pasji pomagają jej także rodzice, Beata i Sławomir, którzy są absolwentami Akademii Wychowania Fizycznego.

Poważne sukcesy Leny zaczęły się  w 2021 roku, gdy wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. W ubiegłym roku na Mistrzostwach Europy Fit Kids w Hiszpanii zajęła czwarte miejsce.

Fit kids jest to dyscyplina sportu będąca kombinacją form gimnastycznych (gimnastyki sportowej, akrobatycznej i artystycznej), elementów show, tańca oraz ekspresji ruchowej. Układy ćwiczeń eksponują siłę, gibkość, równowagę, zwinność oraz koordynację ruchową zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych.