Zamknij

Dodaj komentarz

Spór o maszty Play w Sandomierzu. SKO i wojewoda po stronie inwestora

. 15:50, 04.11.2025 Aktualizacja: 16:45, 04.11.2025
2 Jeden maszt, o wysokości 46 metrów, ma powstać przy ul. Obrońców Westerplatte Jeden maszt, o wysokości 46 metrów, ma powstać przy ul. Obrońców Westerplatte

W Sandomierzu wraca temat masztów Play. Samorządowcy i mieszkańcy próbują zablokować budowę dwóch wież telekomunikacyjnych, jednak wydane decyzje wojewody i Samorządowego Kolegium Odwoławczego mogą odwrócić bieg spraw.

Jeden maszt, o wysokości 46 metrów, ma powstać przy ul. Obrońców Westerplatte. Od samego początku pomysł ten spotkał się ze sprzeciwem mieszkańców okolicznych ulic, którzy wskazują na bliskość zabudowy mieszkalnej i szkół.

Podczas zorganizowanego w lipcu spotkania protestujący podkreślali, że wieża negatywnie wpłynie na krajobraz, może obniżyć wartość nieruchomości i, jak twierdzili, stanowić zagrożenie dla zdrowia. 28 lipca Rada Miasta jednogłośnie przyjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Mickiewicza, mającego utrudnić realizację przedsięwzięcia.

Starosta sandomierski odmówił wydania pozwolenia na budowę. Jednak 3 listopada wojewoda uchylił tę decyzję, stwierdzając, że projekt jest zgodny z przepisami.

Stronom postępowania służy prawo wniesienia sprzeciwu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji. Po upływie tego terminu będę zmuszony ponownie rozpatrzyć sprawę, biorąc pod uwagę wytyczne wojewody – poinformował starosta Marcin Piwnik.

Druga trwająca procedura dotyczy konstrukcji planowanej u zbiegu ulic Kwiatkowskiego, Sucharzowskiej i Lipowej. Z uwagi na to, że na tym obszarze nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, inwestor musiał najpierw uzyskać decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Burmistrz odmówił jednak jej wydania.

Inwestor odwołał się do SKO, które kilka dni temu uchyliło decyzję miasta z 30 lipca i skierowało sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Nasze stanowisko jest niezmienne. Jesteśmy przeciwni tej inwestycji. Wprawdzie obowiązujące przepisy i planowane nowelizacje ustawy uniemożliwiają gminie wydanie decyzji odmownej, ale mamy kilka pomysłów i będziemy nadal walczyć. Najprostszym krokiem jest złożenie sprzeciwu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – powiedział burmistrz Paweł Niedźwiedź.

"Stacje bazowe są elementami infrastruktury technicznej o szczególnym znaczeniu dla rozwoju współczesnych miast i bezpieczeństwa mieszkańców a dialog z samorządem jest ważny na każdym etapie procesu inwestycyjnego Play, dlatego operator pozostaje w kontakcie z władzami Sandomierza ws. obu inwestycji na terenie miasta" – przekazał w stanowisku P4 sp. z o.o. Paweł Antończyk, ekspert ds. Public Affairs  .

Więcej na ten temat będzie można przeczytać w „Tygodniku Nadwiślańskim”.

[ZT]224047[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

EwaEwa

0 0

Już sternik wam pomoże. Już czeka aby stanąć do zdjęcia pod masztem, a potem pod niemieckim lidlem. Dla poprawy waszego bytu i rolnictwa. Nie , nie polskiego ale niemiecko- pslowskiego.

17:41, 04.11.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

SanSan

0 0

burMistrz robi burzę w szkalce wody i coś co od początku dla średnio inteligentnych ludzi jest oczywiste że sprawa jest skazana na niepowodzenie czytaj. zablokowanie budowy bo to CUP. ALe ciemny wyborca niedźwiedzia uwierzy w starania tego pożal się Boże prawnika. Ale czego nie robi się dla poklasku.

17:46, 04.11.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%