Dziesięcioro najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych w powiecie sandomierskim otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w czasie sesji Rady Powiatu.
Dyplomy wręczyła stypendystom Małgorzata Lipa, kierownik sandomierskiego oddziału Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty. - Jesteście intelektualną elitą waszych szkół. Chcielibyśmy, żebyście wrócili do nas, gdy już uzyskacie tytuły magistrów, inżynierów i doktorów. W przyszłości będziemy potrzebować tak zdolnych kadr - powiedziała Małgorzata Lipa.
CZYTAJ TAKŻE:
Startujemy z II edycją największego w naszym regionie PLEBISCYTU WESELNEGO - Wesele, hej wesele!
Sportowy plebiscyt "Tygodnika Nadwiślańskiego" - czekamy na zgłoszenia!
Do gratulacji dołączyli się: Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy, Tomasz Huk, przewodniczący Rady Powiatu oraz Marcin Piwnik, starosta sandomierski.
- Stypendium to dla mnie wyróżnienie oraz podsumowanie pracy i wysiłku. Pieniądze na pewno się przydadzą. Przeznaczę je na dalszy rozwój, na cele związane z nauką - podkreśliła Aleksandra Drypa z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego imienia św. Jadwigi Królowej.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są każdego roku. Ich wysokość wynosi 3 tys. zł na 10 miesięcy. Otrzymują je uczniowie z najwyższą średnią ocen.
Stypendia otrzymali:
Wiktoria Bzduch - Liceum Ogólnokształcące imienia Stefana Żeromskiego w Chobrzanach
Aleksandra Drypa - Katolickie Liceum Ogólnokształcące imienia św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu
Wiktor Fudala - Liceum Ogólnokształcące w Zespole Placówek Oświatowych w Koprzywnicy
Alicja Grzybek - II Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu
Błażej Jędrzejewski - Technikum w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego imienia Ziemi Sandomierskiej w Sandomierzu-Mokoszynie
Sara Orłowska - I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu
Karolina Weronika Pawlikowska - Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu
Marcel Rosiński - Technikum numer 3 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących imienia prof. Z. Strzeleckiego w Sandomierzu
Ewa Rosołowska - Technikum numer 2 w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich imienia Komisji Edukacji Narodowej w Sandomierzu
Weronika Małek - Technikum numer 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz