Zamknij

Utwór "Dziki bez" autorstwa naszego redakcyjnego kolegi został najlepszą piosenką country 2021 roku [video]

10:12, 05.12.2022 Aktualizacja: 10:15, 05.12.2022
Skomentuj

W sobotę, podczas uroczystej gali w Warszawie, po raz kolejny przyznano Dyliżanse - najważniejsze nagrody w polskiej muzyce country. Jedna ze statuetek powędrowała do rąk sekretarza redakcji "TN" Rafała Staszewskiego, który napisał tekst utworu "Dziki bez", uznanego za piosenkę roku 2021 roku.

W trakcie gali uhonorowani zostali najbardziej zasłużeni artyści nurtu country. Dyliżanse przyznawane są w kilkunastu kategoriach, a po raz pierwszy wręczono je w 1998 roku. To bardzo cenione wyróżnienie. O tym, kto je otrzyma decydują wyłącznie słuchacze i fani, którzy oddają głosy w dyliżansowym plebiscycie.

To oni właśnie wybrali piosenką roku utwór "Dziki bez" wykonywany przez zespół Babsztyl w duecie z Marią Gorajską. Muzykę do tekstu Rafała Staszewskiego skomponował Zbigniew Hofman. Piosenka znalazła się na najnowszej płycie grupy Babsztyl - "Re" - której premiera miała miejsce latem ubiegłego roku. Podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Country w Mrągowie, werdyktem jurorów, "Dziki bez" otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie na premierową piosenkę.

- To już trzeci Dyliżans na moim koncie. Dwie poprzednie nagrody za najlepszą piosenkę otrzymałem w 2012 i 2013 roku. Wówczas nagrodzone zostały utwory "Tylko nie spóźnij się" oraz "Niespodziewana miłość"  - mówi Rafał Staszewski, który jako autor od kilkunastu lat współpracuje z zespołem Babsztyl. Grupa ta jest jedną z największych legend polskiej sceny country&Folk. Zespół owstał w 1977 roku. Debiutował na na festiwalu piosenki turystycznej "Bazuna", ale ogólnopolską popularność zdobył w 1981 roku, po występie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie otrzymał wyróżnienie za wykonanie piosenki "W siną dal". Ta piosenka znalazła się na pierwszej płycie zespołu, która nosiła tytuł "Szykuj się bracie" i sprzedała się w nakładzie 230 tysięcy egzemplarzy. W latach 80. z grupą współpracowali m.in. Piotr Janczerski i Jacek Skubikowski. Gdy w 1993 roku zespół zawiesił na pewien czas działalność, część jego członków powołała do istnienia inną popularną grupę - Harlem.

Piosenki autorstwa Rafała Staszewskiego w swoim repertuarze maja jeszcze m.in. Cezary Makiewicz oraz zespół Shantaż.

Fot. arch.

 

(StaszewskiR)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

westernowy sheriffwesternowy sheriff

0 0

Gratulacje. Ładna muzyka, rytmiczna, ładne słowa. Warto pomyślec nad strojami z westernu. 14:35, 07.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%